Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 
Ognisko wolontariatu

W czwartek 22 czerwca br. na działce przy naszym domu w Zalesiu Górnym odbyło się ognisko wolontariatu ŚDM. Po wieczornej Mszy Świętej przybyli do nas kapłani, animatorzy i wolontariusze ŚDM, aby zakończyć rok formacji najmłodszej wspólnoty naszej parafii.

Pielgrzymka do Wilna

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 przeżywane w całym Kościele odbiły się potężnym echem w sercach młodych. W naszej parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym przez cały rok odbywały się regularne spotkania formacyjne wolontariuszy ŚDM, którzy zapragnęli „ZOSTAWIĆ ŚLAD” w sercach innych ludzi włączając się w liczne inicjatywy na terenie parafii i diecezji.

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeżywana jest w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Bezpośrednią przyczyną jej ustanowienia były objawienia bł. Julianny z Cornillon.

Juniorat

„Życie konsekrowane, głęboko zakorzenione w przykładzie życia i w nauczaniu Chrystusa Pana, jest darem Boga Ojca udzielonym jego Kościołowi za sprawą Ducha Świętego..."

Skupienie przełożonych lokalnych

W dniach 27-28 maja w domu prowincjalnym na Rycerskiej odbywało się zebranie Sióstr przełożonych lokalnych. Spotkanie prowadził o. Świerad Pettke ze Zgromadzenia Księży Pocieszycieli z Getsemani i było ono duchowym przygotowaniem do Uroczystego Aktu Oddania naszej Prowincji Niepokalanemu Sercu Maryi.

XXV lecie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

MIŁOŚĆ OTWIERA NASZE OCZY I NASZE SERCA NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA – podkreślił abp Henryk Hoser SAC podczas obchodów 25-lecia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Centralnym punktem jubileuszu była uroczysta Msza św. w bazylice katedralnej Świętego Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

 

Niedziela powołaniowa w Użrankach

Dnia 21 maja br. nasze siostry gościły po raz kolejny w Diecezji Ełckiej w Parafii Świętego Piotra i Pawła w Użrankach. Podczas Eucharystii siostry modliły się o dar nowych powołań, poprzez śpiew i wygłoszone słowo przybliżały parafianom istotę życia konsekrowanego.

Piknik rodzinny

W sobotę 20 maja br. w Przedszkolu Niepublicznym nr 2 Sióstr Elżbietanek w Otwocku odbywał się piknik rodzinny, adresowany do dzieci, rodziców i przyjaciół naszego przedszkola.