Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 
Rekolekcje sióstr

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w deszczowej aurze krynickiej pierwsza grupa sióstr rozpoczęła swoje rekolekcje. Mimo pochmurnego nieba Ojciec Ryszard Bożek redemptorysta zaprosił siostry do kroczenia drogą świętości i radości.

Read More
Pogrzeb s.M. Krystyny

We wtorek 9 stycznia br. w kościele św. Katarzyny na warszawskim Służewie pożegnałyśmy naszą Siostrę M. Krystynę, która odeszła do domu Ojca. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła licznie zgromadzona Rodzina i siostry na czele z Siostrą Prowincjalna M. Samuelą i Siostrą Wikarią M. Benedyktą.

Read More
Orszak Trzech Króli

Od kilku lat w Uroczystość Objawienia Pańskiego organizowane są barwne Orszaki Trzech Króli, które mają obwieszczać światu narodzenie Zbawiciela – Chrystusa. W tym roku Orszak Trzech Króli organizowało 660 miast na terenie całej Polski.

Read More
Noc uwielbienia

W sylwestra odbył się wieczór uwielbienia. Wspólnie wyśpiewaliśmy wielkie dziękczynienie Panu Bogu za wszelkie dobro jakie stało się naszym udziałem w mijającym roku, za łaskę jubileuszu 175 lat istnienia naszego Zgromadzenia, za dar naszej Prowincji, rozwój duchowy, każde powołanie, za nasze doświadczenia i trudności.

Read More
Boże Narodzenie

„Bóg się rodzi…”

 

Przeżywając kolejne Święta Bożego Narodzenia pragniemy wraz z Maryją, stanąć przed Nowonarodzonym Jezusem w betlejemskiej stajence. Może warto zastanowić się, jak dzisiaj przeżywamy tajemnicę Bożego Narodzenia?

Read More
"Na kogo czekasz?"

...to tytuł dni skupienia, Wolontariuszy Caritas w Słupnie, które odbyły się w dniach 15-17.12.2017r. Dni skupienia rozpoczęliśmy w piątek nabożeństwem adwentowym, podczas którego mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Read More
V-lecie Szkolnego Koła Caritas w Radzyminie

Dnia 12 grudnia 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas obchodzili pięciolecie swojej działalności. Z tej okazji Wolontariusze wraz z Siostrą Salezją i Panią Edytą Kuźkowską przygotowali przepiękne jasełka, pt: „Dziewczynka z zapałkami”.

Read More