Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 
Nowenna do świętej Elżbiety

Niebawem w naszym Zgromadzeniu rozpocznie się nowenna przed Uroczystością świętej Elżbiety Węgierskiej, której wspomnienie obchodzimy 17 listopada. W związku z peregrynacją Relikwii naszej świętej Patronki pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnego przeżywania Jej obecności w Kaplicy tj w Domu Sióstr Elżbietanek w Zalesiu Górnym ul. Parkowa 41.

Read More
W KościeleKatarzyna Mróz
Noc Świętych

W wielu parafiach w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych organizowane są korowody i bale świętych, gdzie prezentowane są ich postacie jako zachęta do chrześcijańskiego sposobu przeżywania tej uroczystości. W parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym już po raz kolejny odbyła się Noc Świętych.

Read More
W KościeleKatarzyna Mróz
Maryja - Niewiasta spełniona

Miesiąc październik jest doskonałym czasem, aby oddać cześć Maryi i przybliżyć Jej sylwetkę młodzieży. Tak się stało w naszym domu w Giżycku. Dnia 19 października dziewiętnastoosobowa grupa młodych osob wzięła udział w skupieniu „Maryja, Niewiasta spełniona”.

Read More
Katarzyna Mróz
Żywy pomnik Jana Pawła II

W niedzielę 13 października br. w parafii Świętego Huberta w Zalesiu Górnym uczciliśmy pamięć naszego Wielkiego Rodaka, Jana Pawła II, który jest z nami w sposób szczególny w Relikwiach. Wolontariusze sprzedawali kremówki papieskie, a stypendyści Fundacji na każdej Mszy świętej dzielili się swoim świadectwem. Wielką radością dla nas był udział w świadectwach naszej postulantki Jolanty.

Read More
W KościeleKatarzyna Mróz
Niedziela misyjna w Pozezdrzu

Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka i zachętę naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Jerzego Mazura, aby odnowić nasz zapał misyjny, ożywić animację i zintensyfikować formy duchowej i materialnej pomocy Kościołom misyjnym parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu w dniu 13 października obchodziła niedzielę misyjną.

Read More