Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Perygrynacja ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w Warszawie.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej rozpoczęła się w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w sobotę 14 czerwca 2014r. To druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego w archidiecezji warszawskiej, trzecia w samej Warszawie.

Sama idea sporządzenia kopii Ikony Jasnogórskiej i jej pielgrzymowania po polskich parafiach powstała w czasie uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym nawiedziła Archikatedrę Warszawską. To tu rozpoczęła się ta pierwsza, historyczna peregrynacja.

Pierwsi przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej uklękli kapłani. W obecności ikony przeżywali doroczną pielgrzymkę duchowieństwa archidiecezji warszawskiej, która w tym roku miała miejsce w archikatedrze. Samochód-kaplica zajechał pod archikatedrę św. Jana Chrzciciela na sygnale. Kustosz opiekujący się obrazem otworzył przeszklone drzwi. Po chwili wysunął się Jasnogórski wizerunek.

O godz. 15.00 rozpoczęło się czuwanie sióstr zakonnych przy ikonie Matki Bożej. Po uroczystej Eucharystii, siostry elżbietanki poprowadziły rozważania tajemnic chwalebnych różańca świętego a siostry franciszkanki od krzyża przewodniczyły liturgicznej modlitwie nieszpór z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Dla wszystkich sióstr ta modlitwa była czasem zawierzenia naszej przyszłości i teraźniejszości w ręce najlepszejMatki. Był to czas wpatrywania się w oblicze naszej Pani i Królowej, z którego emanuje pokój, dyspozycyjność i otwartość na wolę Bożą.