Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Przesłanie bł. Marii Merkert.

Dnia 14 listopada 2014r. bł. Maria Merkert, Współzałożycielka i pierwsza Przełożona Generalna naszego Zgromadzenia, odwiedziła pensjonariuszy Centrum Alzheimera w Warszawie. Okazją do zorganizowania tego spotkania były Uroczystości Odpustowe. Kaplicy Centrum patronuje bł. Maria Luiza Merkert. Po Eucharystii błogosławiona Patronka osobiście przekazała wszystkim swoje przesłanie duchowe:

 

KOCHANI PENSJONARIUSZE I PRACOWNICY CENTRUM ALZHEIMERA, Przybywam do WAS w dniu Świętowania prosto z niebiańskiej krainy pokoju i miłości gdzie przebywam w Obecności Boga i świętych. Chcę dziś szczególnie pozdrowić każdego z WAS i podarować duchowe przesłanie, abyśmy kiedyś mogli razem radować się z Wiecznego Świętowania w z naszym Ojcem w Niebie.

KOCHANI PRZYJACIELE… Życzę wszystkim z całego serca błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Niech miłosierny Bóg spełni Wasze marzenia i obdarzy WAS tym pokojem, jakiego świat nie posiada i dać nie może, a którego niestety niektórym nam bardzo brakuje. .Przede wszystkim życzę WAM pokoju z Bogiem, z sobą samym i z bliźnimi. Jeśli jesteście w tym szczęśliwym położeniu i posiadacie pokój, proście gorąco Boga, by pokój ten zagościł w sercach Waszych na zawsze. Gdyby jednak zdarzało się, że często go Wam brakuje niech Bóg zmiłuje się i napełni Wasze serca gorącym pragnieniem za tym najwyższym drogocennym dobrem ziemskim. Proście Boże Dziecię tak długo, aż Was wysłucha i obdarzy pokojem. Bardzo proszę przestrzegajcie, według swoich możliwości , przykazań Bożych i nie zaniedbujcie miłości bliźniego oraz codziennej modlitwy. Bądźcie dla siebie nawzajem życzliwi. Okazujcie sobie cierpliwość i zrozumienie. Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie prawo Chrystusowe.

Niech Was Pan Bóg błogosławi i strzeże.

MARIA MERKERT

Fotorelacja →

 

W SłużbieKatarzyna Mróz