Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Katechezy na Rycerskiej

 


W sobotę 28 stycznia br. po raz kolejny spotkaliśmy się w sali duszpasterstwa powołaniowego na Rycerskiej, aby przyglądać się biblijnym powołaniom. Bohaterem spotkania był Mojżesz, a spotkanie poprowadził o. Jerzy Szyran OFMConv:


„Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce na którym stoisz, jest ziemią świętą.” (Wj 3, 5) Słowa, które usłyszał Mojżesz na górze Horeb oznaczały: wkroczyłeś w sferę Bożej obecności i stały się jednocześnie słowami jego posłania: „Idź do Egiptu.” Każdy z nas ma swoją górę Horeb, górę spotkania z Bogiem, wkroczenia w sferę Jego obecności. Musimy podobnie jak on usłyszeć słowa naszego posłania. Bóg nas posyła, abyśmy wyszli z niewoli do wolności dzieci Bożych. Posłanie to zawsze daje wolność.”

Katechezy powołaniowe adresowane są do dziewcząt, które zastanawiają się nad swoją drogą życia i pragną w Słowie Bożym szukać światła do właściwego wyboru powołania. Są też okazją do stawiania pytań o życie konsekrowane oraz do rozmów dotyczących wiary. Każde spotkanie rozpoczyna się katechezą „Powołania w Biblii”. Pogłębieniem katechezy jest wspólna dyskusja. Owoce rozważań zanosimy na adorację, jest to czas osobistej rozmowy z Bogiem. Nasze spotkanie podsumowuje Eucharystia, czyli Uczta Miłości oraz agapa.


Jeśli stawiasz sobie pytanie, którą drogę w życiu wybrać, przyjdź na następną katechezę 26 lutego br. godz.11.00 w domu prowincjalnym przy ul. Rycerskiej 2.