Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Wiara czyni cuda

 

To temat przewodni szkolnych rekolekcji wielkopostnych, które odbyły się w dniach 3-5 kwietnia br. w parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie.


Uczniowie trzech szkół znajdujących się na terenie tej parafii zostali zaproszeni na spotkania ewangelizacyjne do Szkoły Podstawowej nr 221. Spotkania prowadziły nasze siostry. Podczas katechez siostry przybliżały uczestnikom rekolekcji treść objawień Matki Bożej z Fatimy. Pomocne w tych spotkaniach były rekwizyty aktywizujące. Każdego dnia towarzyszyło nam Słowo Boże, które akcentowało jakiś przymiot Maryi, Jej postawę pokory, zasłuchania i służby. Przesłanie z Fatimy stało się też naszym przesłaniem. Prośba Maryi o nawrócenie i modlitwę różańcową stała się też naszym apelem rekolekcyjnym. Czujemy się wybrani jak Dzieci z Fatimy, aby głosić światu orędzie pokoju. Tak bardzo dzisiaj potrzeba pokoju w naszych sercach, w naszych rodzinach, parafiach, w naszej Ojczyźnie i na świecie. Trzeci dzień rekolekcji miał charakter pokutny. Zgromadziliśmy się w kościele na nabożeństwie pokutnym, podczas którego mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Zakończeniem trzydniowych spotkań była Eucharystia. Każdy z uczestników rekolekcji otrzymał na pamiątkę różaniec lub puzzle. Dziękujemy za ten piękny czas spotkania z Maryją i przygotowania nas do Świąt Wielkanocnych.