Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Skupienie junioratu w Otwocku

 

W dniach 14-16 maja br. odbywało się skupienie junioratu w Otwocku, które poprowadził o. Grzegorz Ginter SJ. Spotkanie poświęcone było rozważaniu tajemnicy nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

o. Grzegorz Ginter SJ

„Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim. ”Hymn, który Maryja wyśpiewuje w domu Elżbiety w idealny sposób pokazuje jej życie. Maryja jest cała skierowana ku Bogu i wypowiada przed Nim nie tylko to, co czuje do Niego, ale również to, co Bóg w Niej złożył, co dla Niej uczynił. Moje życie również jest po to, bym w Nim uwielbiał mego Boga i to nie tylko słowami, lecz życiem, które ma stawać się coraz bardziej na wzór Jezusa Chrystusa. W tym kontekście bardzo mi się podobają słowa św. Ireneusza: „Chwałą Boga jest człowiek żyjący”. Chwali Boga ten, kto żyje pełnią swego życia, pełnią swoich możliwości, swego powołania, pełnią dobra, jaką Bóg składa w każdym z nas. W chwaleniu Boga uczestniczy cały człowiek, z tym wszystkim czym jest i co posiada. Zdałem sobie po raz kolejny sprawę, że aby naprawdę Boga uwielbiać, potrzeba widzieć wielkie rzeczy, jakie czyni dla nas. Człowiek skoncentrowany tylko na sobie, na swoich potrzebach, a jeszcze bardziej na swoich brakach, przeszkodach, ranach, niedoskonałościach – nie jest w stanie zobaczyć dobra wokół siebie i nie jest w stanie uwielbiać Boga, wyrażając Mu swoją wdzięczność. Nie chodzi tylko o same słowa wdzięczności czy uznania, wyrażone Bogu. Chodzi o postawę życiową, która charakteryzuje się pogodą ducha i odwagą – szczególnie gdy pojawiają się przeciwności i to wszystko, co burzy nasz „poukładany świat”. To postawa otwartości na drugiego człowieka, postawa przyjęcia go takim, jakim jest."

Dziękujemy Siostrze Przełożonej Miriam i Wspólnocie Sióstr z Otwocka za serdeczne przyjęcie nas i umożliwienienaszego spotkania.