Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Lectio Divina w Otwocku

 
aaa (6) (Copy).jpg

Tematem skupienia, które odbyło się w Otwocku była „odwaga Zacheusza”. Skupienie poprowadził Ks. Marek Gątarz, dyrektor domu rekolekcyjnego w Nałęczowie wraz z s.M. Karolą i s.M. Goretti. Wzięło w nim udział 7 dziewczyn, które przez minione trzy dni żyły w RYTMIE SŁOWA BOŻEGO. Jola i Julita, napisały czym był dla nich ten czas, oto kilka słów.


Z historii Zacheusza uczyłam się, jak szukać Jezusa, jak Go odnaleźć pomimo moich ograniczeń i przeciwności. W ciszy wsłuchiwałam się w pragnienia mojego ODWAŻNEGO serca. To był piękny czas modlitwy, słuchania siebie i Boga.

Jola


Rekolekcje u sióstr zakonnych były moimi pierwszymi rekolekcjami z którymi się spotkałam w takim wymiarze. Gdy dostałam propozycję uczestnictwa bez chwili namysłu podjęłam decyzję, że wchodzę w to! Dodatkowo atrakcyjna wydała się możliwość odcięcia się od zgiełku Internetu i wszystkiego czym jesteśmy w dzisiejszych czasach zarzucani. Nie myślałam za wiele o tym co się wydarzy, poszłam na żywioł. Jedno jest pewne - tego, co doświadczyłam w czasie rekolekcji nie zapewni wam żadne spa. To była nie tylko głęboka podróż w głąb siebie i odkrywanie drogi do serca, ale też intensywna podróż duchowa. Jestem głęboko poruszona obfitością ludzi, których poznałam w czasie rekolekcji, ale również wzruszona miłością Pana Boga, którą w tym czasie mnie obdarował…

Julita

Nasza grupa rekolekcyjna

Nasza grupa rekolekcyjna