Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Imieniny Siostry Prowincjalnej

 

W sobotę 10 lutego br. kaplica naszego Domu Prowincjalnego napełniła się po brzegi. Tego dnia świętowałyśmy Imieniny Siostry Prowincjalnej M. Samueli.

Siostra Prowincjalna M. Samuela

Siostra Prowincjalna M. Samuela

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ksiądz dr Janusz Bodzon Kanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej. W homilii Celebrans zachęcił nas wszystkich do poszukiwania i coraz większego pragnienia Eucharystii, jakiej zapowiedzią było wydarzenie z dzisiejszej Ewangelii.

„Łamanie chleba – to Eucharystia. Jezus się łamie dla nas, daje nam Siebie spożywać. Jezus staje się codzienny jak chleb… Niech to spotkanie zachęca nas do naszego łamania się dla innych”.

Po Eucharystii wszyscy licznie zgromadzeni goście udali się do sali, aby złożyć życzenia naszej Siostrze Solenizantce. Oprócz sióstr byli również licznie zgromadzeni członkowie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety oraz przyjaciele Zgromadzenia. Kolejna część uroczystości imieninowych Siostry Prowincjalnej odbyła się w refektarzu zakonnym, gdzie wspólnota domu prowincjalnego przygotowała uroczysty poczęstunek. Zwieńczeniem całej uroczystości imieninowej był przepiękny elżbietański tort „kosz róż” przygotowany przez naszą Siostrę M. Izabelę.

 

Dziękujemy za życie i powołanie naszej Siostry Prowincjalnej M. Samueli, za to że podąża wiernie za Jezusem, że dla każdej z nas staje się odbiciem Jego MIŁOŚCI. Otaczamy Kochaną Siostrę Prowincjalną naszą modlitwą i życzymy, żeby każdego dnia stawała się słońcem, ogrzewającym innych ciepłem Chrystusa, by nasza wspólnota zakonna stawała się przepięknym ogrodem Pana.”