Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Pielgrzymka do Rostkowa

 

Episkopat Polski ogłosił 2018 rokiem św. Stanisława Kostki. Jego krótka droga życia, z Rostkowa przez Wiedeń do Rzymu, była wielkim biegiem do celu życia każdego chrześcijanina, do świętości.

Św. Stanisław jest patronem młodzieży, a także nowicjuszy dlatego nasze postulantki wraz z innym siostrami ze Studium Formacji w Warszawie wybrały się na pielgrzymkę do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki do Rostkowa. Opiekę nad grupą sprawowała Siostra Aleksandra werbistka. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w sanktuarium w intencji nowych powołań, którą celebrował ks. Proboszcz. Podczas homilii przybliżył on siostrom historie rodziny Kostków. Na zakończenie liturgii odśpiewano litanię ku czci św. Stanisława i ucałowano jego relikwie. Kolejnym miejscem jakie nawiedziły siostry był Przasnysz, gdzie św. Stanisław został włączony do wspólnoty Kościoła.

MODLITWA:

Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy - w przyjaźni z Tobą wzrastając - za wstawiennictwem Świętego Stanisława - przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.