Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

W rękach Boga

 

W dniach 26.01-02.02. br. w Domu św. Elżbiety w Krynicy odbywały się rekolekcje dziewcząt, które prowadzili o. Andrzej Drozd OP, s.M. Vianneya i s.M. Katarzyna.

aaaaakrynica (27) (Copy).jpg

Nasze wspólne rekolekcje rozpoczęłyśmy od wyprawy na Jaworzynę Krynicką. Dzięki siostrom udało się nam wjechać na górę koleją linową tzw. gondolami, a w drodze powrotnej zjeżdżałyśmy na jabłuszkach na zielonym szlaku turystycznym i podziwiałyśmy piękną zimę.

Drugiego dnia s.M. Vianneya wprowadziła nas w temat rekolekcji: "Jesteś arcydziełem w myślach Pana Boga, dlatego pozwól się dotykać dłoniom garncarza podczas tych rekolekcji". Popołudniu wybrałyśmy się wspólnie do domu garncarza, aby doświadczyć jak podatnym materiałem jest glina i jak trudno ją uformować. Było to podsumowaniem naszych wcześniejszych rozważań o Bogu, który nas kształtuje jak garncarz glinę. Trzeci dzień rekolekcji przeżyłyśmy z Jonaszem. Był to dzień spowiedzi i refleksji nad tym gdzie jesteśmy na drodze naszej wiary...Rozważania te poprowadził o. Andrzej. Po obiedzie wybraliśmy się całą grupą rekolekcyjną na Górę Parkową, a wieczorem po wszystkich zajęciach w ciszy rozmawiałyśmy z Panem Bogiem o naszej drodze wiary na adoracji. Czwartego dnia rekolekcji starałyśmy się lepiej poznać siebie, swoje postawy, uczucia, pragnienia. W centrum dnia była oczywiście Eucharystia, a potem kulig saneczkami na Wierchomlę. Wieczorem dziewczęta przygotowały wieczór uwielbienia, w którym wzięli udział również inni mieszkańcy naszego domu.

Piąty dzień rekolekcji był czasem spotkania ze Słowem Bożym, analizy tekstu i interpretacji Słowa w kontekście naszego życia. Fragment dobrze nam znany o „Synu Marnotrawnym i Miłosiernym Ojcu” okazał się być zupełnie nowym słowem. Dzięki wprowadzeniu o. Andrzeja, które nie było konferencją, a raczej pewnym ćwiczeniem biblijnym, Pan Bóg otworzył nasze serca na nowość tego Słowa.  u Nawiedziłyśmy także lodowisko krynickie, a wieczorem po radosnej rekreacji, obyło się kolejne uwielbienie tym razem z Maryją. Kolejny dzień był czasem podsumowania wszystkich treści rekolekcyjnych i pożegnania z Krynicą.

Jesteśmy wdzięczne za ten piękny czas kształtowania nas „w rękach Boga”… Szczególnie dziękujemy Siostrom za otwarte serca i wspaniałą gościnę w Domu św. Elżbiety w Krynicy, Ojcu za to że zechciał być narzędziem działania Bożego i naszym górskim i duchowym przewodniczkom s.M. Viannei i s.M. Katarzynie