Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Zakończenie Studium Formacyjnego

 

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych odbyło się zakończenie studium formacyjnego przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych i PWTW, na które w tym roku uczęszczała postulantka Magdalena.

aaaaa+%2814%29+%28Copy%29.jpg

Ksiądz Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, prof. Krzysztof Pawlina,  w czasie homilii podczas mszy świętej pokreślił, „że rzeczywistość nie składa się tylko ze świętowania. Święta są po to, by coś uczcić, nabrać siły, żeby coś głębokiego przeżyć. Dlatego wręczenie dyplomów to dzień szczególny, ale to tylko jeden dzień. W naszym życiu najwięcej jest zwykłych dni. Kolorem dominującym w naturze jest kolor szary. I jak twierdzi Pissarro, jeden z ojców impresjonizmu, właściwie ten szary jest bardzo trudny do uchwycenia. Uchwycić szarość i z niej uczynić kolor życia. Umieść malować szarością – to jest sztuka. Dla większość z nas szarość jest czymś nudnym. Kiedy uchwyci się szarość, wtedy żyje się głębiej… trzeba do tej szarości wpuścić światło Chrystusa”.

Na koniec ksiądz Rektor życzył wszystkim, aby zachwycić się zwykłą codziennością, jak św. Teresa z Kalkuty, sługa boży Stefan Wyszyński. Oni do szarości dnia codziennego wpuszczali światło Chrystusa.