Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie Siostry Nowicjuszki z Rodziną

 

Nowicjat jest czasem przygotowań do złożenia ślubów zakonnych. W naszym Zgromadzeniu trwa rok i odbywa się w domu nowicjatu w Puszczykowie koło Poznania.

000 (17) (Copy).JPG

Przed wyjazdem na czas wspólnej formacji w Puszczykowie siostry nowicjuszki spotykają się z rodzicami i najbliższymi, aby podzielić się swoją radością z przyjęcia habitu i rozpoczęcia nowego etapu formacji zakonnej. W sobotę 10 sierpnia br. nasza Siostra Nowicjuszka gościła swoich najbliższych. Siostra M. Łucja pochodzi z Zalesia więc Rodzina miała krótką drogę do przebycia.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00 Mszą świętą dziękczynną za dar powołania Siostry M. Łucji, za jej Rodziców i bliskich. Ksiądz Kapelan Czesław Wójkowski w Słowie Bożym nawiązał do wiersza ks. Twardowskiego:

„Chcę iść za Tobą Jezu, nie dzień, nie tydzień, nie rok, ale całe życie”.

Po Mszy świętej wszyscy goście udali się wraz z siostrami na obiad do refektarza zakonnego. Siostra Nowicjuszka otrzymała również błogosławieństwo od Rodziców na rozpoczynający się rok formacji w nowicjacie.

Niech wybór Jezusa w życiu Siostry M. Łucji, będzie trwały jak życzył Ksiądz Czesław „nie na dzień, tydzień, rok…ale na całe życie”.