Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Niech aniołowie zawiodą cię do raju.

pogrzeb-s.Małgorzaty-28-Copy-e1460102759353-300x205.jpg
pogrzeb-s.Małgorzaty-24-Copy-e1460103998405-300x205.jpg

W środę 6 kwietnia 2016 r. o godz. 10.30 w kościele św. Katarzyny na warszawskim Mokotowie, pożegnałyśmy naszą Siostrę M. Małgorzatę Snopek.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Dziuba, a koncelebrowało ją 10 kapłanów, którzy spotkali się z naszą śp. Siostrą M. Małgorzatą w czasie jej posługi. We Mszy świętej wzięły udział licznie zgromadzone Siostry oraz Rodzina. Podczas homilii Ksiądz Biskup podkreślił ogromne serce śp. Siostry M. Małgorzaty, jej gotowość wychodzenia do każdego człowieka, którego Pan Bóg postawił na jej drodze powołania w tajemnicy nawiedzenia. Celebrans podzielił się swoim osobistym pragnieniem wyrażenia wdzięczności oraz wszystkich zgromadzonych kapłanów, za wiele dobra jakiego doświadczyli podczas swojej pracy w Rezydencji Księdza Prymasa na ul. Miodowej. „Nasze życie się nie kończy, ale się zmienia. Nasza Siostra Małgorzata odebrała już swoją nagrodę w niebie. Niech oręduje za nami. Tak często obiecywała nam swoją modlitwę tutaj na ziemi”. Po Eucharystii ciało naszej Drogiej Siostry zostało procesjonalnie przeniesione do grobu, gdzie wraz z Rodziną i Kapłanami oddałyśmy ostatnią posługę wobec śp. Siostry M.Małgorzaty. W naszej pamięci Siostra M. Małgorzata pozostanie jako dobra, rozmodlona i pracowita współsiostra, którą Bóg wydoskonalił przez cierpienie.

Niech Aniołowie zawiodą cię do raju, A gdy tam przybędziesz, niech przyjmą cię męczennicy I wprowadzą cię do krainy życia wiecznego. Chóry Anielskie niechaj cię podejmą I z Chrystusem zmartwychwstałym miej radość wieczną.