Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Niedziela Dobrego Pasterza.

Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje” (Mt 9, 38), Kościół uznał konieczność podejmowania wzmożonych wysiłków mających na celu budzenie i wspieranie powołań.
— RI 8
 

Każdego roku IV Niedzielą Wielkanocną – Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania. W tym roku nasze siostry odwiedziły parafię Wniebowzięcia NMP w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej, aby wraz z całą wspólnotą parafialną prosić Boga o dar nowych powołań do służby Bożej. „Aby nasza wspólna modlitwa była owocna, potrzeba darów Ducha Świętego dla młodych, którzy słyszą w swym sercu głos Boga „Pójdź za Mną”; by starczyło im odwagi do podjęcia tego wyzwania”- mówił Ksiądz Proboszcz Tomasz Wilga, zachęcając do modlitwy o powołania również słuchaczy Radia Nadzieja, podczas transmisji jednej z Mszy świętych. Zawierzamy wszystkich powołanych opiece Matki Bożej Wniebowziętej. Niech ten czas modlitwy i czuwania otworzy wiele serc na głos Boga.

Ojcze miłosierdzia, który dałeś swojego Syna dla naszego zbawienia i nieustannie wspierasz nas darami Twojego Ducha, obdarz nas żywymi, żarliwymi i radosnymi wspólnotami, które byłyby źródłem życia braterskiego, i wzbudzały w młodych ludziach pragnienie poświęcenia się Tobie i ewangelizacji. Wspieraj nas w ich zadaniach przedstawiania odpowiedniej katechezy powołaniowej i ukazywania dróg szczególnej konsekracji. Obdarz mądrością w koniecznym rozeznawaniu powołań, tak aby we wszystkim jaśniała wielkość Twojej miłosiernej miłości. Maryjo, Matko i Wychowawczyni Jezusa, wstawiaj się za każdą naszą wspólnotą, aby, stając się płodna za sprawą Ducha Świętego, była źródłem autentycznych powołań do służby świętemu ludowi Bożemu. (Ojciec Święty Franciszek)