Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Jubileusz w Zalesiu.

„Ja Pan powołałem Cię słusznie ująłem za rękę i ukształtowałem.”Te słowa Jezusa nabierają mocy każdego dnia życia zakonnego.Świętując 65. rocznicę ślubów zakonnych Siostry M. Angeliny wraz z Rodziną dziękowałyśmy Panu Jezusowi, za Jej powołanie i ukształtowanie.

" Wszechmogący Boże, dziękuję Ci, że mnie powołałeś do naśladowania Twojego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wyrażam moją gotowość współpracy nad budową Królestwa Bożego i nad zbawieniem dusz ludzkich w duchu Założycielek naszego Zgromadzenia. Odnawiamy z miłością moje śluby: czystości Bogu poświęconej, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety według Konstytucji tejże społeczności. Miłosierny Boże, który znasz moją słabość. Obfitością Swojej łaski przybądź mi z pomocą, abym wiernie wypełniła złożone Ci śluby. W Imię Ojca+i Syna+i Ducha Świętego. Amen."

W sobotę 25 czerwca 2016 r. Kaplica św. Elżbiety w Zalesiu Górnym wypełniła się radosnym śpiewem dziękczynienia za piękne świadectwo życia i powołania naszej Siostry M. Angeliny. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił słowo Boże ksiądz Kapelan dr Andrzej Tańcula SDB. Wokół Siostry Jubilatki zgromadziła się licznie Rodzina i współsiostry z Siostrą Prowincjalną M. Samuelą Kamińską, Siostrą Wikarią M. Benedyktą Konobrodzką oraz Siostrą Radną M. Anastazją Surowiec. Nasze przeżycia duchowe ubogacił koncert organowy w wykonaniu księdza Kapelana Andrzeja, po którym wszyscy udaliśmy się do sali kominkowej na życzenia i uroczysty obiad.