Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Pooglądaj na YouTube™.

ZALESIE GÓRNE
Przesyłam piękny "kawałek" Zalesia. Zdjęcia wykonane przez ks. Andrzeja Tańculę, noszą tytuł "Cztery pory roku"...można podziwiać jesień i zimę, na wiosnę i lato czekamy z utęsknieniem. 

KONCERT KOLĘD
Jest to amatorski filmik nagrany podczas koncertu kolęd w Kaplicy św. Elżbiety w Zalesiu Górnym... Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

ZALESIE – ZIMA 2014
Jest to relacja z rekolekcji dziewcząt, które odbyły się w domu sióstr św. Elżbiety w Zalesiu Górnym. Był to czas poszukiwania własnego piękna, które jest odbiciem piekna samego BOGA.

 

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. ELŻBIETY
Czy można odnaleźć ślady św. Elżbiety w warszawie? Przekonali się uczestnicy spotkania me, które odbyło się 10 listopada 2012r. Wyruszyliśmy ze starówki z domu prowincjalnego sióstr św. Elżbiety, gdzie znaleźliśmy pierwsze ślady i wskazówki gdzie jej szukać … Potem każdy otrzymał mapkę i w drogę: Do kościoła jezuitów na adorację, do ojców kapucynów aby podzielić się chlebem z bezdomnymi, do hospicjum caritasu by odwiedzić chorych i wreszcie do powsina do parafii św. Elżbiety by nawiedzić jej relikwie i odprawić mszę świętą. jako podkład wykorzystaliśmy piosenkę stróżów poranka "drogi".

POWOŁANIE
Film powstał jako życzenia przed rozpoczęciem kolejnego etapu życia zakonnego. Zawiera też przesłanie bł. Jana Pawła II do młodych : "NIE BÓJ SIĘ WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ JEST PRZY TOBIE CHRYSTUS" wypowiedziane na Lednicy.

KRYNICKA KLINIKA DUSZY
Rekolekcje to czas leczenia duszy...mogłyśmy się o tym przekonać podczas rekolekcji, które odbywały się w Domu św. Elżbiety w Krynicy. Wiele treści zapisało się w naszych SERCACH, wracamy odnowione i odmienione. Filmik powstał by podziękować za wyjątkową atmosferę WSPÓLNOTY, RADOŚCI i MIŁOŚCI :):):) wykorzystano piosenkę "Mocnych w duchu" oraz utwór "Stróżów poranka".

 

KLINIKA DUSZY
…dam wam serce nowe i nowego ducha tchnę do waszego wnętrza, zabiorę wam serca kamienne i dam wam serca z ciała (Ez 36,25-26) jako podkład wykorzystano utwory TGD i inne.

ŚLADAMI ŚW. ELŻBIETY
Film przedstawia życie i dzieło św. Elżbiety Węgierskiej...jako podkład autorka wykorzystała utwór Bregovica.

REKOLEKCJE LUTY 2011

 

KU WOLNOŚCI
…czym jest prawdziwa wolność?
…jak bronić wartości?
…kiedy KOCHAM BEZWARUNKOWO?
to pytania jakie postawił nam Brat Tomek OFM Cap na spotkaniu weekendowym w Zalesiu Górnym. Jak zwykle skupienie cieszyło się DUUUUŻYM zainteresowaniem, pomimo śniegów i mrozów udało się nam dotrzeć do gościnnego domu Sóstr Elżbietanek w Zalesiu Górnym. Sobotni spacer zapamiętamy na długo szczególnie STRUSIE:):):) Jako podkłąd wykorzystliśmy piosenkę zespołu "Mocni w Duchu".

REKOLEKCJE KRYNICA
ŻYCIE JEST WYZWANIEM – siedem grzechów głównych-to temat rekolekcji dziewcząt, które odbyły się w czerwcu w Domu św. Elżbiety w Krynicy Zdrój. Brały w nich udział dziewczęta z Brześcia Kujawskiego, Mrozów, Radzymina i Tarnowa. Prowadzący to ks. Paweł CYZ, s. Anastazja SUROWIEC i s. Katarzyna MRÓZ. Jako podkład wykorzystliśmy piosenkę TGD "Liczy się każdy dzień".

OGNISKO ME
Jest to relacja ze spotkania Młodzieży Elżbietańskiej z : Giżycka, Mrozów, Otwocka, Radzymina, Warszawy, Zbroszy i Zalesia, które odbyło się w naszym pięknym i ukochanym Zalesiu Górnym. Był to czas wspólnego dziękczynienia za cały rok spotkań formacyjnych, wolontariatu i rekolekcji. Po uroczystej Mszy świętej którą sprawował x. Andrzej Szymański, sprawdziliśmy jak naszym chłopcom uda się wzniecić ogień. Poszło pomyślnie...i tak (pomimo 30 stropniowego upału)cieszyliśmy się ciepły wspanialym ogniskiem. Nie zabrakło tańca, śpiewu, kiełbasek, siatkówki, budowania zamków itp. Spotkanie uwieńczyła projekcja filmów z całego roku naszych wspólnych eskapad. Jako podkład wykorzystaliśmy piosenkę TGD "Dałeś mi życie".

 

NIE PYTAJ MNIE
Zdjęcia z filmu "Podwójne życie Weroniki" i piosenka A.Boratyn 'Nie pytaj mnie".

MŁODZIEŻ ELŻBIETAŃSKA
Spotkanie Młodzieży Elżbietańskiej w Zalesiu Górnym. Jako podkład użyliśmy piosenki D. Mielcarek "Oczyszczenie".

SKUPIENIE DZIEWCZĄT – ZALESIE
Jest to film ze spotkanie dziewcząt u Sióstr Elżbietnek w Zalesiu Górnym, pt.DEKALOG DZISIAJ. Jako podkład wykorzystaliśmy piosenkę TGD "Wiara czyni cuda" DO ZOBACZENIA :):):)

 

SZLAKIEM JANA PAWŁA II
Jest to film z wyjazdu Młodzieży Elżbietańskiej i Przyjaciół w TATRY. Przeszliśmy tatrzańskie szlaki Jana Pawła II: Jaszczurówka, Dolina Chochołowska, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Morskie Oko i Wiktorówki- Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. W podkładzie wykorzystaliśmy piosenkę M. Szcześniaka "Moje wędrowanie".

SZUKASZ DROGI
Jest to film o poszukiwaniu drogi życia … Jako podkład muzyczny użyliśmy znanej i lubianej piosenki w wykonaniu S. Krajewskiego.

ELŻBIETANKI
Piękny krzyż w kaplicy Sióstr Elżbietanek w Zalesiu Górnym.

 

CHRYSTUS

ELŻBIETANKI
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety.