„Rekolekcje to czas szczególnego nawrócenia i zbawienia (…) pogłębienia życia według Ewangelii” (por. K 59) W dniach 6 -12 marca br. w Zalesiu Górnym odbywały się, już po raz kolejny, rekolekcje Lectio Divina dla sióstr.
Read MoreTe słowa z Ewangelii według św. Mateusza stały się tematem naszej refleksji podczas skupienia wielkopostnego wspólnoty formacyjnej, które odbyło się 27 lutego br. w Zalesiu Górnym. Spotkanie to poprowadził o. Ireneusz Klimczyk OFM Conv
Read MoreW niedzielę 16 lutego br. kaplica domu prowincjalnego w Warszawie wypełniła się radosnym śpiewem i modlitwą za dar życia i powołania kochanej Siostry Prowincjalnej M. Samueli w Dniu Imienin. Na Mszę św., którą sprawował Ksiądz Janusz Bodzon – kanclerz kurii metropolitalnej warszawskiej, przybyły siostry z całej prowincji. Ksiądz Celebrans w bogatej homilii skomentował fragment Ewangelii.
Read MoreW niedzielę 19 stycznia br. nasze postulantki rozpoczęły kolejny etap formacji postulanckiej tzw. postulat kanoniczny. Z rąk Siostry Prowincjalnej M. Samueli Kamińskiej przyjęły pelerynki, zewnętrzny znak tego czasu.
Read More8 grudnia 2019 r., już o godz. 11.30 członkowie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety wraz z siostrą Prowincjalną Samuelą Kamińską, siostrą Ludwiką odpowiedzialną za Wspólnotę zebrali się w kaplicy szpitalnej przy ul. Goszczyńskiego w Warszawie (dawny szpital sióstr elżbietanek) na wspólnej modlitwie.
Read MoreGrupa 20 Sióstr Elżbietanek w dniach 4-10 stycznia 2020 roku przeżywała doroczne rekolekcje. Siostry podążając za Patronem roku formacyjnego św. Józefem chcą odpowiedzieć na pytanie: czy ja z bólem serca szukam Jezusa ?
Read MoreNiech doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacnia w naszych Wspólnotach i Rodzinach wzajemną miłość i pokój, wzbudza chęć okazywania sobie miłosierdzia poprzez codzienne uczynki, życzliwie wypowiadane słowa i okazywane gesty, niech będzie czasem duchowego wzrastania i umacniania przyjaźni z Jezusem.
Read MorePoniedziałek 16 grudnia br. był szczególnym dniem dla wspólnoty sióstr z Zalesia Górnego. Tego dnia do kaplicy sióstr wprowadzone zostały relikwie św. Maksymiliana Kolbego przez o. Ireneusza Klimczyka, franciszkanina.
Read More
Adwent, czyli radosne oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa to nie tylko czas porządkowania zakonnych celi, ale przede wszystkim czas oczyszczania naszych serc, aby Maleńka Miłość mogła się w nich narodzić.
Read More