Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 
Niedziela Dobrego Pasterza

12 maja br. w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodziliśmy 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu na ten dzień Ojciec Święty Franciszek nawiązał do niedawnego synodu biskupów na temat młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Read More
Majówka na Wigrach

W majówkę 2019 r. odbył się wyjazd rekolekcyjny na Wigry. Wzięło w nim udział 5 osób: Weronika, Wiktoria, Piotrek, Łukasz oraz s. Karola, która zorganizowała cały wyjazd. Mimo, że nie znaliśmy się wcześniej, podczas pobytu na Suwalszczyźnie świetnie się zintegrowaliśmy i baaardzo polubiliśmy. 

Read More
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

W Ewangelii św. Mateusza czytamy: „Niewiasty pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom. A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: ‘Witajcie’. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon” (Mt 28,8-9).

Read More
Spotkanie formacyjne sióstr

W dniach 12-14.04.2019 odbyło się spotkanie dla sióstr, w ramach formacji do 10 lat po ślubach wieczystych. W domu prowincjalnym spotkałyśmy się we wspólnocie liczącej 8 sióstr. Była z nami również s.Pia i s.Anastazja, odpowiedziana za formację permanentną.

Read More
Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek 12 kwietnia br. przed Niedzielą Męki Pańskiej wielu ludzi z różnych parafii wyruszyło na nocną drogę krzyżową, aby łączyć się z cierpiącym Chrystusem. Pomysł Ekstremalnej Drogi Krzyżowej narodził się 10 lat temu w Krakowie łączy wielu ludzi we wspólnym wyznawaniu wiary i podejmowaniu trudu drogi.

Read More
Adhortacja CHRISTUS VIVIT

Dnia 2 kwietnia br. miała miejsce prezentacja najnowszej adhortacji papieża Franciszka zatytułowanej Christus vivit - Chrystus żyje. Posynodalna adhortacja apostolska jest podsumowaniem XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów,

Read More