Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

„Niech Aniołowie zawiodą Cię do Raju…”

fig3
fig3

W poniedziałek 25 sierpnia br., zmarła najstarsza siostra z naszej Prowincji- s. M. Anna Pilarska. Odeszła do Pana tak jak żyła, cicho i spokojnie. Miałyśmy łaskę pożegnać się z naszą współsiostrą  przed śmiercią, a w chwili jej konania wspólnotowo odmówiłyśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek 28 sierpnia br. w Kaplicy św. Elżbiety w Zalesiu Górnym odbyła się Msza Święta  pogrzebowa, której przewodniczył ks. Kapelan Dr Andrzej Tańcula. Mszę Świętą koncelebrował  ks. Jarosław Oszuścik - nowowyświęcony kapłan diecezji pelplińskiej, spokrewniony z Siostrą Anną.

 
fig3
fig3

W Uroczystościach pogrzebowych uczestniczyłylicznie zebrane Siostry oraz rodzina i bliscy, którzy bardzo często odwiedzali s. M. Annę podczas jej choroby i pobytu w Zalesiu Górnym. Piękne świadectwo o swojej kuzynce powiedział ks. Jarosław Oszuścik. Pomimo, że nigdy się z nią nie spotkał fizycznie, to wiele jej zawdzięcza w swoim życiu i na drodze powołania kapłańskiego.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Fotorelacja →