Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Śluby Wieczyste Siostry M. Salezji.

fig3
fig3

„Mam zdecydowaną wolę poświęcić się Bogu i w stanie zakonnym naśladować Chrystusa, dlatego ŚLUBUJĘ żyć do śmierci, w czystości Bogu poświęconej, ubóstwie i posłuszeństwie…”  w sobotę 25 sierpnia br., te słowa formuły ślubów wypowiedziała s. M. Salezja Gierałtowska.

Uroczystość Profesji Wieczystej odbyła się w Kaplicy Domu Prowincjalnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zgromadziła licznie przybyłych gości: Kapłanów, Rodzinę, Siostry i przyjaciół siostry profeski. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prof. Dr hab. Krzysztof Pawlina. Koncelebrowali Ks. Prał. Ryszard Niwiński - Proboszcz rodzinnej parafii, Ks. Tomasz Wilga i Ks. Marcin Kontraktowicz.

 
fig3
fig3

Ksiądz Rektor PWTW w homilii określił istotę życia konsekrowanego, jako drogę na górę błogosławieństw; gdzie odnajduje się sens ofiary i trudu rad ewangelicznych. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem, tego dnia dziękowaliśmy szczególnie za dar życia i powołania s. M. Salezji i prosiliśmy Boga, aby przyjął i pobłogosławił jej ofiarę, wtedy będzie mogła przynosić plon trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny… DEO GRATIA

Fotorelacja →