Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Dzieci św. Elżbiety.

Dnia 18 listopada 2014r. Niepubliczne Przedszkole Sióstr Elżbietanek nr 2 w Otwocku wypełniło się gośćmi po brzegi; wśród nich rodzice i dzieci uczęszczające do przedszkolaPrezydent Miasta Pan Zbigniew Szczepaniak i Wiceprezydent Pan Artur Brodowski, Ksiądz Proboszcz Parafii św. Wicentego a’Paolo Bogdan Sankowski, Siostra Prowincjalna Cecylia Falkowska i Siostra Wikaria Samuela Kamińska, siostry oraz pracownicy przedszkola.

Był to dzień poświęcony św. Elżbiecie Węgierskiej, Patronce Zgromadzenia Sióstr prowadzących przedszkole. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 w kaplicy domu sióstr, gdzie Ksiądz Proboszcz Bogdan Sankowski przewodniczył Eucharystii, w intencji Sióstr Elżbietanek – dar Pracowników przedszkola. Oprawę liturgiczną przygotowały przedszkolaki, wraz ze swoimi nauczycielami. Po zakończeniu Mszy Świętej Siostra Dyrektor Kinga Lewicka, zaprosiła wszystkich gości na poczęstunek do domu sióstr oraz do przedszkola.

Pięknym akcentem wspólnego elżbietańskiego świętowania było przedstawienie przygotowane przez grupę „Żabek”. Dzieci jak prawdziwi aktorzy wcielili się w średniowieczne postacie, aby przybliżyć wszystkim zgromadzonym życie i dzieło św. Elżbiety Węgierskiej, Matki ubogich. Mali artyści pięknie deklamowali, śpiewali, tańczyli, całym sercem angażowali się w tworzenie przedstawienia. Oglądaliśmy spektakl z wielkim uznaniem i wzruszeniem, a niektóre teksty pozostaną w naszych sercach na dłużej.

W SłużbieKatarzyna Mróz