Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie w Gietrzwałdzie

 
Ikona Matki Bożej Gietrzwałdzciej

Ikona Matki Bożej Gietrzwałdzciej

I STAŁO SIĘ – 7 październikaPolska została opleciona Różańcem. Miliony ludzi podjęły inicjatywę modlitewną i tego dnia spotkali się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy świętej udawali się do „stref modlitwy”, gdzie o godz. 14.00 rozpoczęło się odmawianie różańca aby ratować Polskę i świat.

Wspólnota Sióstr Elżbietanek z Domu Prowincjalnego pojechała tego dnia do Gietrzwałdu, aby stać się uczestnikami i świadkami tego modlitewnego pospolitego ruszenia – WIELKIEJ NARODOWEJ MODLITWY.

Wyruszyłyśmy wczesnym rankiem z modlitwą na ustach, różańcami w dłoniach, gotowe do działania. Wszystkim udzielił się nastrój wielkiego zaangażowania i odpowiedzialności za zadanie, które nas czeka. Kilometry szybko mijały, a my nie ustawałyśmy w modlitwie. Różnokolorowe oznaki naszej polskiej złotejjesieni -  urzekały nas swym pięknem i jeszcze bardziej zachęcały do modlitwy.

Gietrzwałd (5) (Copy).JPG

O godz.10.00 byłyśmy już w Bazylice Gietrzwałdzkiej i wpatrywałyśmy się w piękne oblicze, uśmiechającej się do nas  Maryi. Następnie wysłuchałyśmy dwóch bardzo interesujących konferencji.

Gietrzwałd (1) (Copy).JPG

Pierwsza konferencja - typowo biblijna, przybliżyła nam tematykę „Jezusa i kobieta”. Druga konferencja poświęcona była 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. O godz. 12.00 uczestniczyłyśmy we Mszy świętej w intencji ojczyzny oraz sprawujących rządy. Następnie w pełnym zaangażowaniu ze wszystkimi zebranymi ludźmi – a na prawdę było ich sporo! – rozpoczęła się gorąca modlitwa różańcowa. Droga powrotna do domu minęła nam jeszcze szybciej i znowu była przepleciona modlitwą.

 

Wdzięczne za piękny dar wspólnej modlitwy – Siostry ze wspólnoty Domu Prowincjalnego.