Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Dzień Papieski w Radzyminie

 

Dzień Papieski obchodzony w Polsce ma za zadanie przypomnienie osoby i nauczania świętego Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka. Obchody tego dnia mają dwa wymiary: po pierwsze jest ono wydarzeniem duchowym, po drugie charytatywnym.


Dzień Papieski (10) (Copy).JPG

 Dla młodego pokolenia Wolontariuszy Caritas w Radzyminie wymiar duchowy tego dnia jest bardzo istotny, bowiem św. Jan Paweł II jest patronem Wolontariatu Młodzieżowego Caritas, a także był Papieżem, który odwiedził miasto „Cudu nad Wisłą”. Dlatego też Wolontariusze SKC z klasy II i III Gimnazjum wraz z s.M. Salezją przygotowali montaż słowno-muzyczny dotyczący pontyfikatu i nauczania Papieża Polaka. Pani Dyrektor Małgorzata Osiecka-Chmielewska w swoim przemówieniu podkreśliła, iż dla nas radzyminiaków postać świętego Jana Pawła II jest bliska. Pani Dyrektor miała to szczęście osobiście doświadczyć spotkania z wielkim Polakiem, gdy dnia 13 czerwca 1999 roku nawiedził Radzymin. Modlił się na Cmentarzu, gdzie spoczywają żołnierze polegli w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Spotkał się z żyjącymi bohaterami wojny polsko – bolszewickiej składając im hołd. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za piękny przekaz orędzia Papieża Jana Pawła II.

Wymiar charytatywny Dnia Papieskiego obejmował ogólnopolską zbiórkę środków na fundusz stypendialny dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi. Nasi Wolontariusze włączyli się aktywnie w obchody Dnia Papieskiego zarówno duchowo jak i charytatywnie. 

                      Opiekun Wolontariatu Młodzieżowego Caritas

                                               s.M. Salezja Gierałtowska