Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Świętość na wyciągnięcie ręki

 

W dniach 3-5 listopada w naszym domu w Zalesiu Górnym odbyły się dni skupienia dla młodzieży żeńskiej. Tematem przewodnim spotkania było powołanie do świętości.


Rozmawialiśmy o świętości, która nie jest zarezerwowana dla wyjątkowych osób, ale która jest pierwszym i podstawowym powołaniem każdego człowieka. „Świętość na wyciągnięcie ręki” to świętość, która jest darem kochającego Boga. W modlitwie, w zawierzeniu wyciągamy nasze ręce do Boga i przyjmujemy ten dar. Jednocześnie wzrastamy w świętości wyciągając ręce do naszych bliźnich, otwierając się na nich, na ich potrzeby, służąc im z miłością.

W tych dniach mieliśmy okazję, aby doświadczyć obu tych rzeczywistości. Pogłębiałyśmy naszą relację z Bogiem trwając na modlitwie, adorując Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc we Mszy św., budując wspólnotę i tym doświadczeniem miłości podzieliłyśmy się z pensjonariuszami, których odwiedziliśmy w sobotę po południu. Ten radosny czas wypełniony śpiewem i rozmowami zwieńczyliśmy wspólną modlitwą różańcową w intencji naszych bliskich zmarłych. Obdarowaliśmy siebie nawzajem nie tylko obecnością, ale także własnoręcznie wykonanymi prezentami. Młodzież wręczyła pensjonariuszom dekoracyjne lampiony, które przygotowała w czasie w kilkugodzinnego warsztatu plastycznego, a oni obdarowali młodzież własnoręcznie wykonanymi różańcami.

Skupienie zakończyłyśmy w niedzielę. W tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy świętej we wspólnocie sióstr, swoim śpiewem ubogaciliśmy całą liturgię. Wdzięczni za gościnę sióstr wręczyliśmy im w podziękowaniu własnoręcznie wykonane kartki. Dziękujemy Bogu za ten wspaniały czas i zapraszamy na kolejne skupienia i rekolekcje.