Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Skupienie dziewcząt w Giżycku

 

„Każdy z nas jest inny, każdy jedyny i każdy potrzebny najbardziej na świecie”


DSC_0225 (Copy).JPG

Sobota 18 listopada - wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny. Tego dnia po raz pierwszy w historii naszego domu o godz. 10.00 rozpoczęłyśmy skupienie dla dziewcząt. Przybyło 11 gimnazjalistek z Kruklanek, Pozezdrza i Giżycka. Tematem przewodnim skupienia było powołanie do świętości. Przez kilka godzin zastanawialiśmy się nad tym czym jest świętość, dla kogo jest ona zarezerwowana i czy jest możliwe by być jak święci na co dzień. Przewodnikiem po tych zagadnieniach stała się patronka dnia bł. Karolina Kózkówna. Ta młoda dziewczyna pokazała nam poprzez swoje czyny jak można żyć święcie już tu na ziemi, jak można dotykać świętości w codziennym życiu, udowodniła że „świętość jest na wyciągnięcie ręki”.

Wspólna Eucharystia, która była centrum naszego dnia skupienia, Sakrament Pokuty, który ją poprzedzał, rozmowa, zabawa, budowanie wspólnoty poprzez prace artystyczne, konferencja wygłoszona przez ks. Mariusza Pawlinę, śpiew, radosny i rodzinny posiłek były tym wszystkim co pokazywała i udowadniało, że Pan Bóg każdego obdarzył innymi darami, że mimo iż każdy z nas jest inny, to jednak każdy jedyny i każdy potrzebny na świecie, i każdy może zostać świętym.

Z całego serca dziękujemy s.M. Vianeyi i s.M. Salezji za każdą okazaną nam pomoc i za współprowadzenie tego skupienia.

Dziękujemy wszystkim dziewczętom za przyjęcie zaproszenia na nasze skupienie, za otwartość i serdeczność. Serdecznie Was pozdrawiamy i zapraszamy ponownie.