Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Niedziela powołaniowa w Węgielsztynie

 

Niedzielę 19 listopada spędziłyśmy w Węgielsztynie. Korzystając z życzliwości i uprzejmości ks. proboszcza Zbigniewa Chmielewskiego, przeprowadziłyśmy niedzielę powołaniową.


Ta mała przygraniczna miejscowość - miejsce pracy katechetycznej s.M. Urszuli na ten dzień stała się naszym domem i miejscem gdzie mogłyśmy w Światowym Dniu Ubogich choć trochę przybliżyć mieszkańcom postać św. Elżbiety, błogosławionej Matki Marii i posługę Sióstr św. Elżbiety.

Siostry przygotowały oprawę liturgiczno-muzyczną podczas Mszy św. (8.30 i 12.00 w Węgielsztynie oraz 10.00 w Perłach). S.M. Katarzyna wygłosiła świadectwo nawiązujące do ogłoszonego przez papieża Franciszka Dnia Ubogich oraz przybliżyła postacie św. Elżbiety i błogosławionej Marii Merkert. Na zakończenie każdej Mszy świętej można było ucałować relikwie Matki Marii i zabrać do domu pamiątkowy obrazek czy folder.

Wyrażamy nasza szczególną wdzięczność ks. Proboszczowi Zbigniewowi za gościnność i wyjątkową serdeczność oraz wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę i każdy wyraz ich dobroci.

 

 

 

 

 
W KościeleKatarzyna Mróz