Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

"Maria, Marta i ja... czyli jak odnaleźć sens codzienności"

 

W pierwszych dniach adwentu od 1 do 3 grudnia br. w Zalesiu Górnym odbyło się skupienie dziewcząt ze Słowem Bożym. Było ono zaproszeniem do modlitwy metodą Lectio Divina w ciszy.

lectio divina dziewczyny (40) (Copy).JPG

Cisza jest szczególną przestrzenią spotkania z Bogiem, bardzo potrzebujemy jej, aby zasłuchać się w Słowo. Dziewczęta, które przyjechały na to skupienie zapragnęły spotkać Jezusa w Betanii, w domu Marii i Marty. Przez kolejne etapy Lectio Divina prowadził nas diakon Łukasz, a towarzyszyły nam s.M. Karola i s.M. Katarzyna. Skupienie rozpoczęliśmy Eucharystią, powierzając Bogu ten czas.

W piątek wieczorem „wyszłyśmy na pustynię” tzn. zapadło milczenie. Przez cały dzień sobotniego skupienia w domu panowała cisza. Siostry bardzo pomagały nam wejść w milczenie. „Milczenie jest muzyką serca” mogłyśmy właśnie tego doświadczyć. Krok po kroku przemierzałyśmy drogę do Betanii, zapraszając Jezusa do naszego serca. Spotykałyśmy go w medytacji, Eucharystii, ale też w pięknie stworzenia, w darze wspólnoty modlitewnej, w ciszy. Cały ten czas przepełniony był obecnością Jezusa. „Troszczysz się i niepokoisz o wiele?”… Jezus zaprosił nas do oddania Mu swoich trosk, do prostej i cichej kontemplacji, do wybrania „najlepszej cząstki”.

Najpiękniejszym momentem podczas naszego skupienia była nocna adoracja. Siostry przygotowały dla nas niespodziankę - list: „Zasiądź na godzinę u stóp Jezusa”. Każda z nas została zaproszona na godzinę adoracji, na spotkanie „twarzą w twarz” z Przyjacielem. Ponieważ była to noc wszystkie byłyśmy zaskoczone i zachęcone do czuwania. Tak zaczął się dla nas piękny czas adwentu, radosnego oczekiwania na narodzenie Zbawiciela. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym skupieniu ze Słowem Bożym. Bóg zapłać.