Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

VII Gala Wolontariatu CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej

 

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się uroczysta VII Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej pt: „Wolontariat łączy pokolenia”. Podczas Gali wręczono nagrody „Skrzydła Anioła” oraz uhonorowano wyróżnieniami najlepszych wolontariuszy działających z ramienia praskiej Caritas.


Galę poprowadził Conrado Moreno. Gośćmi specjalnym byli: ksiądz arcybiskup Henryk Hoser i ksiądz biskup Romuald Kamiński. Jego Ekscelencja ks. abp H. Hoser w przemówieniu zaznaczył, iż „rozdajemy skrzydła tym, którzy nimi posługują się na co dzień, dlatego, że mają anielską rolę do odegrania, żeby w sposób cichy i niewidoczny dotrzeć do tych, do których inni nie docierają, a taką postawę ma uczeń Chrystusa”. Takim aniołem w naszym wolontariacie jest bez wątpienia nasza Opiekunka Siostra Salezja, która ku naszej wielkiej radości otrzymała statuetkę „Skrzydła Anioła”. Ale to nie koniec, bowiem w kategorii ,,Wolontariusz, dzieci i młodzież’’ wyróżniono Jonasza Kobiałkę.

Niespodziankami dla laureatów były pozdrowienia i słowa otuchy od sławnych osób, aktorów i artystów. Biskup Romuald Kamiński docenił starania Wolontariuszy, pogratulował sukcesów, ale również zachęcił do dalszego pomagania potrzebującym, czyli „epidemii czynienia dobra, ponieważ świat tego bardzo potrzebuje”. Gala była okazją do spotkania się z innymi Wolontariuszami. Wspólne spotkanie to szansa na wymianę doświadczeń, rad, a także zawiązania nowych znajomości.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=488&v=CDy5a1GOfzg

Czekamy na kolejne sukcesy. I jeszcze raz gratulujemy naszej Siostrze otrzymania nagrody „Skrzydeł Anioła” i dziękujemy za czas jaki nam nieustannie poświęca, za wspólne akcje, dni skupienia i matczyne serce kochające swoich Wolontariuszy.

                        Wdzięczni Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Radzymina

                        oprac. Jonasz Kobiałka – Wolontariusz SKC