Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

XV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Biblijny

 

Dnia 15 marca 2017 r., w Zespole Szkół im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie odbył się 15 - Jubileuszowy Konkurs Biblijny. Do finału przystąpiło 11 szkół powiatu wołomińskiego. Uczestnicy przystępujący do konkursu musieli się zapoznać z Księgą Wyjścia. Należało przy tym zwrócić uwagę na odnośniki, przypisy, komentarze oraz wyjaśnienia pojęć.


Konkurs składał się z 2 etapów, każdy z nich miał formę pisemną. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „Jestem Który Jestem”. Patronat honorowy nad konkursem objął: Starosta Powiatu Wołomińskiego – Kazimierz Rakowski, Burmistrz Radzymina – Krzysztof Chaciński, J.E. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego – Ksiądz Krzysztof Pawlina, Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie oraz Wydawnictwo Edycja św. Pawła. W skład komisji konkursowej weszli: ks. Rafał Paździoch – Sekretarz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, s.M. Paula Nikiel, s.M. Anastazja Surowiec, Pani Monika Łuba, ks. Łukasz Lach.

Uczestnicy konkursu

Historia Konkursu Biblijnego w Zespole Szkół im. księżnej Eleonory Czartoryskiej rozpoczęła się w 2001r. Inicjatorką konkursu była siostra M. Paula Nikiel, konkurs wówczas nosił nazwę „Z Biblią na co dzień”. Początkowo był to Szkolny Konkurs Biblijny, po kilku latach stał się konkursem gminnym, a od 2010 roku, z inicjatywy Pani Dyrektor Małgorzaty Osieckiej-Chmielewskiej, Księdza Prałata Stanisława Kucia oraz Katechetów jest Powiatowym Międzyszkolnym Konkursem Biblijnym.

Konkurs ma na celu inspirowanie uczestników do poznawania treści Biblii, jako słowa Bożego skierowanego do człowieka, by się nim zachwycić i wprowadzić w czyn. Papież Franciszek powiedział do młodych: „Trzymacie w rękach coś boskiego: księgę jak ogień, księgę, w której mówi Bóg, dlatego pamiętajcie, że Biblia nie jest po to, aby leżeć na półce, ale trzeba brać ją do ręki i często czytać”. Oby Słowo Boże, nad którym pochylała się młodzież, wydało obfity plon w ich życiu. W tym roku pierwsze miejsce zajęło: Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie. Gratulujemy zwycięzcom!!!