Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Rekolekcje szkolne

 

W dniach 20-22 marca br. w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne, które prowadziły nasze siostry.


Spotkania rekolekcyjne odbywały się w kościele oraz w szkole, aby umożliwić wszystkim uczniom udział w katechezach. Tematyka tegorocznych rekolekcji nawiązywała do 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Każdego dnia siostry prowadziły spotkania ewangelizacyjne korzystając z metod aktywizujących, co umożliwiało przybliżenie uczniom treści ewangelicznych oraz treści objawień z Fatimy. Zarówno młodsze klasy jak i młodzież chętnie uczestniczyli w spotkaniach. Ostatniego dnia miała miejsce spowiedź, którą poprzedzało wspólne przygotowanie do tego sakramentu.


„Rekolekcje to czas metanoi- nawrócenia. Potrzebujemy zmiany myślenia, odcięcia się od grzechów, oczyszczenia serca. Jesteśmy dziś zaproszeni, abyśmy wypłukali swoje szaty we Krwi Baranka – Jezusa. Kiedy to uczynimy staniemy przed Nim w białej szacie dzieci Bożych, gotowi na spotkanie z Nim na wiecznej uczcie”.


Po przeżyciu sakramentu pokuty, zgromadziliśmy się wokół ołtarza Chrystusa, aby stworzyć wspólnotę eucharystyczną. Podczas Mszy świętej razem z Maryją i Janem stanęliśmy pod krzyżem, aby usłyszeć testament Pana Jezusa: „Oto Matka twoja”. Chcemy tak jak św. Jan wziąć Maryję do siebie, to znaczy zaprosić Ją do naszego życia. Modlitwą różańcową chcemy wypraszać pokój dla świata, naszej ojczyzny, parafii, szkoły, rodziny i dla każdego z nas.