Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Życzenia Wielkanocne

 

Rafael „Zmartwychwstanie Chrystusa” fragment

Przeżywając kolejny raz w swoim życiu czas Wielkiego Postu, a szczególnie Święte Triduum Paschalne, zanurzamy się w tę wielką Tajemnicę naszego Zbawienia – męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

 

 

Po śmierci Jezusa uczniowie odczuwali, jakby wszystko się „zawaliło". Zabrakło Pana, który dotąd wypełniał ich życie. W tym smutku i lęku widzimy różne reakcje i postawy. Jedni wracają do swoich dawnych prywatnych spraw, jak uczniowie z Emaus; inni siedzą zamknięci w Wieczerniku bojąc się o swoje życie. Tylko niewiasty robią to, co należało uczynić. Skoro świt idą do grobu, by namaścić ciało. Są smutne, nic nie rozumieją, ale lęk o siebie nie paraliżuje ich zachowań, próbują zrobić coś dla Tego, którego tak bardzo kochały.

Fra Angelico, Zmartwychwstanie Jezusa i kobiety przy grobie (1440-1441)

Szukają Jezusa, ale szukają wśród umarłych, w grobie. Nie pamiętały słów Jezusa o zmartwychwstaniu, a może nie starczyło im wiary, która się załamała? Pozostało jednak przywiązanie i miłość, która przynagla do czynu – pójść do grobu i namaścić ciało.

Nam także czasami „ginie" Jezus, łamie się nasza wiara, ogarnia nas lęk, bezradność. Jak się wówczas zachowujemy, co robimy? Czy szukamy Jezusa i gdzie Go szukamy? Czy potrafimy przezwyciężyć lęk o siebie, wyjść z zamknięcia i szukać jakiegoś rozwiązania? Potrzeba nam wówczas wiary w to, że Chrystus Zmartwychwstał. Wiary, która opiera się na osobistej z Nim relacji.


Bóg nigdy nie pozostawia człowieka samego. Do zakłopotanych niewiast posyła anioła „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał” (Łk 24,5-6).  Życie w Bożej obecności przywraca nam entuzjazm, wiarę, radość i sens życia.


"Zmartwychwstały z narzędziami"

Życzę każdej Siostrze i Państwu by Zmartwychwstały Pan umacniał do nieustannego zawierzenia Mu swego życia, niech czyni nasze serca zdolnymi do wierności oraz do otwierania się, poprzez modlitwę i podejmowane apostolstwo, na pełnię Jego Miłosiernej Miłości. Maryja, opromieniona blaskiem Wielkanocnego Poranka, niech wyprasza potrzebne łaski do trwania w wierze w Jej Syna.

 

Z darem codziennej modlitwy i życzeniami, także od Sióstr Radnych

Radujmy się w wierze – Alleluja

                                                                      

                                                                                  S.M. Samuela Kamińska