Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Skupienie przełożonych lokalnych

 

W dniach 27-28 maja w domu prowincjalnym na Rycerskiej odbywało się zebranie Sióstr przełożonych lokalnych.

o. Świerad Pettke

o. Świerad Pettke

Pierwszy dzień był dniem skupienia i modlitwy. Spotkanie prowadził o. Świerad Pettke ze Zgromadzenia Księży Pocieszycieli z Getsemani i było ono duchowym przygotowaniem do Uroczystego Aktu Oddania naszej Prowincji Niepokalanemu Sercu Maryi. W konferencjach Ojciec przeprowadził nas przez historię objawień fatimskich, akcentując przesłanie Matki Bożej do osób poświęconych Bogu: życie ascetyczne, umiłowanie modlitwy różańcowej, ofiarowywanie cierpienia za grzeszników, poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi, praktyka i propagowanie nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.


„Maryja pragnie, abyśmy się Jej poświęcili. Dzisiejszy Akt oddania Sióstr jest jak miód na Jej Serce. Przychodząc do dzieci Maryja pyta: Czy chcecie cierpieć za grzeszników? Do nas kieruje to samo pytanie…”


skupienie przełożonych maj 2017 (21) (Copy).JPG

Przez cały dzień skupienia towarzyszyły nam relikwie dzieci fatimskich św. Hiacynty i św. Franciszka. Trwając na osobistej modlitwie prosiłyśmy ich o pomoc w odnalezieniu elżbietańskiej perły orędzia fatimskiego, szczególnego przesłania dla nas. Podczas nabożeństwa majowego Siostry Przełożone klęcząc przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, dokonały Aktu Oddania naszej Prowincji Niepokalanemu Sercu Maryi. Był to bardzo doniosły moment, popłynęły łzy wzruszenia i radości. Każda Siostra Przełożona otrzymała formułę Aktu Oddania, aby wraz z wszystkimi siostrami we wspólnotach dokonać tego Aktu w Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Drugi dzień spotkania Sióstr Przełożonych do południa poświęcony był na sprawy bieżące z życia Prowincji. O godz. 12.00 w kaplicy domu prowincjalnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odbyła się Msza Święta Dziękczynna za 70 lat istnienia Prowincji Warszawskiej. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Kanclerz Janusz Bodzon.