Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Wakacje z Bogiem na Lednicy

 

W dniach od 24 czerwca do 3 lipca 2017r., Wolontariusze z Radzymina przeżywali swoje wakacje na Lednicy. Naszymi opiekunami byli: s. Salezja, p. Dorota Wagner.

Cały wyjazd opierał się na tym, by wolontariusze wypoczęli i zwiedzili okolice Lednogóry, Ostrowa Lednickiego, Gniezna i Poznania. Podczas wypoczynku codziennie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Głęboko w serca zapadło nam kazanie Ojca Wojciecha Prusa. Ojciec mówił o tym, że kiedy podarujemy drugiej osobie pomoc i miłość, nie powinniśmy oczekiwać podziękowania, gdyż to jest egoizm. Pomagając powinniśmy myśleć o drugim człowieku, a nie o korzyściach wynikających z pomocy, dlatego warto czasem powiedzieć najbliższej osobie „dziękuję” – za to, że jest przy nas.

Wielu osobom to kazanie otworzyło oczy. Podczas naszego wypoczynku odwiedził nas ks. Łukasz, przygotował nam piękną Liturgię odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych nad jeziorem lednickim, następnie przeszliśmy przez Rybę - symbol wybrania Jezusa Chrystusa, jako naszego Pana i Zbawiciela. Ten uroczysty moment podkreślił kogo wybraliśmy i kogo nadal chcemy mieć za mentora naszego życia, poprzez wyrzeczenia się złego, a wybór dobrego. Podczas naszego pobytu Opiekunowie organizowali nam różne gry i zabawy integrujące. Pani Dorota przeprowadziła z podopiecznymi grę, w której każdy miał za zadanie powiedzieć osobie siedzącej najbliżej niego, za co ją lubi, jakie są jej zalety i za co dziękuje.

Pani Dorota uzmysłowiła nam, że trudniej jest powiedzieć komuś coś miłego, a łatwiej rzucać obelgami. Pokazała nam także, że to nie trudne kochać i sprawiać innym przyjemność. Nasza wspólnota Wolontariuszy, dzięki takim wyjazdom staje się bardzo zżyta ze sobą. Każdy martwił się o innych, a Opiekunowie byli dla nas prawie jak rodzice. Podczas pożegnania polało się wiele łez, ale nie smutku, a radości i spełnienia. Dziękujemy Siostrze Salezji i Pani Dorocie za kolejny wspaniały wyjazd i czekamy na następne.