Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Jubilate Deo

 

W niedzielę 9 lipca br. w Parafii św. Wincentego ‘a Paulo w Otwocku odbył się Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych naszych sióstr: s.M. Anastastazji, s.M. Karoliny i s.M. Marceliny.

Mszy Świętej Jubileuszowej przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński a koncelebrowało ją czterech kapłanów. Uroczystość rozpoczęła się od procesyjnego wprowadzenia Sióstr Jubilatek do świątyni i nałożenia srebrnych wianków, symbolizujących koronę zwycięstwa Chrystusa. Po słowach przywitania, które skierował do wszystkich zgromadzonych Ksiądz Proboszcz Bogdan Sankowski, rozpoczęła się Eucharystia dziękczynna za dar życia i powołania Sióstr Jubilatek. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił specyfikę powołania zakonnego:


„jest to życie w Kościele i dla Kościoła, dlatego takie uroczystości powinny odbywać się we wspólnocie Kościoła lokalnego, aby wierni mogli włączyć się w dziękczynienie za dar profesji zakonnej sióstr”.


Po homilii Siostry odnowiły swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Był to doniosły akt potwierdzający ich oddanie Panu Bogu i chęć dążenia do doskonałej miłości w charyzmacie Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na obiad. Był to dalszy ciąg świętowania jubileuszu.