Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Lato z Chrystusem na Mazurach

 

W pierwszą sobotę i niedzielę lipca siostry z naszej prowincji uczestniczyły w uroczystościach rozpoczynających okres wakacyjny na Mazurach powiązanych z obchodami ku czci św. Brunona z Kwerfurtu, patrona diecezji ełckiej i miasta Giżycka.

W sobotnie popołudnie zebraliśmy się na historycznym wzgórzu św. Brunona, gdzie po modlitwie różańcowej staliśmy się świadkami pięknego, plenerowego widowiska ewangelizacyjnego pt. „Wielki Triumf Maryi”. W spektaklu tym, przygotowanym z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich, 140. rocznicy Objawień Gietrzwałdzkich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 25-lecia Diecezji Ełckiej wzięło udział ponad stu aktorów. Po widowisku uczestniczyliśmy we Msza świętej pod przewodnictwem Ks. Bp Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Deszczowa aura nie odstraszyła wiernych przybyłych na Uroczystości, którzy po Eucharystii zostali, aby adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie podczas Wieczoru Uwielbienia z Maryją Królową Pokoju.

Niedzielne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą w Sanktuarium Św. Brunona, której przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński. Po wspólnej modlitwie w barwnej procesji, w towarzystwie wielu postaci polskich świętych oraz bohaterów sobotniego widowiska przeszliśmy na wzgórze świętego Brunona, gdzie koronką do Bożego Miłosierdzia zakończyliśmy obchody tej Uroczystości.