Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

 
Jaworzyna Krynicka 1114 m

Jaworzyna Krynicka 1114 m

… to temat letnich rekolekcji dziewcząt, które odbyły się w naszym domu w Krynicy Zdrój w dniach 25-30 czerwca br. W rekolekcjach wzięły udział dziewczęta z Radzymina, Warszawy, Mrozów i Zalesia Górnego. Prowadzący rekolekcje: Ksiądz Czesław Wujkowski, s.M. Rita i s.M. Katarzyna, stali się naszymi przewodnikami nie tylko po szlakach biblijnych, ale również górskich.

Treść rozważań rekolekcyjnych stanowiła mowa misyjna Jezusa, czyli słowa posłania, które skierowane są do każdego z nas. Wśród cennych wskazówek ewangelizacyjnych zatrzymały nas słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”, które skłoniły nas do głębszej refleksji nad darmowością łaski Bożej.

Oprócz codziennej Eucharystii i rozważania Słowa Bożego, każdego dnia wyruszaliśmy na wspólne wyprawy. Pogoda sprzyja naszym wędrówkom i tak udało się nam zwiedzić Ogród Biblijny i Ogrody sensoryczne w Muszynie, Górę Parkową, Górę Krzyżową i Jaworzynę. Dużą atrakcją dla nas był udział w uroczystym odpuście w Tyliczu. Dziękujemy za czas naszego pobytu siostrom ze wspólnoty w Krynicy Zdrój, które zawsze serdecznie nas przyjmują. Deo gratias.