Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Ogólnopolski Zjazd Wolontariuszy Caritas

 
Salezja łódź (14) (Copy).JPG

W dniach 9 – 10 września 2017 roku odbył się w Łodzi Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. W wydarzeniu wzięło udział 1,5 tysiąca młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Hasłem tego spotkania były słowa: „Światło – follow it!”- które mają mobilizować młodych ludzi do podążania za światłem Pana Boga, czyli za dobrem. Światło ma wyznaczać jasny cel. Bo tylko idąc za Panem możemy zmierzać w dobrym kierunku. Caritas jest jedną z dróg, która prowadzi młodych do Boga.


Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas to czas dziękczynienia za podejmowane wspólnie działania charytatywne, czas formacji duchowej oraz integracji młodych wolontariuszy.


Wolontariusze z Diecezji Warszawsko – Praskiej w sobotę 9 września uczestniczyli we Mszy świętej w Świnicach Warckich, gdzie przyjęła chrzest i modliła się św. Faustyna Kowalska. Następnie udało nam się odwiedzić dom św. Siostry Faustyny w Głogowcu. Po przybyciu do Łodzi wolontariusze uczestniczyli w grze miejskiej, poświęconej życiu i przesłaniu św. Faustyny Kowalskiej – patronki miasta Łodzi. Tego też dnia w Hali Expo odbył się wieczór uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.  Wieczór uwielbienia prowadził zespół Mocni w Duchu.

W niedzielę, odbyło się spotkanie na Placu Wolności ze świadectwami z zagranicznej działalności wolontariuszy Caritas oraz marsz wolontariuszy do Archikatedry Łódzkiej, z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, bł. Rafała Chylińskiego i bł. Karoliny Kózkówny.

Przemarsz „Od zabawy do świętości” był okazją do pogłębienia refleksji o szczególnym powołaniu młodych wolontariuszy Caritas do głoszenia Miłosierdzia Bożego światu. Na zakończenie zjazdu, o godz. 12:30 została odprawiona Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego. Homilię wygłosił ks. bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Po uroczystej liturgii uczestnicy spotkania zjedli wspólny posiłek na Placu Katedralnym i wyruszyli do swoich domów.

 

Opracowała: s.M. Salezja Gierałtowska Opiekun Wolontariatu Młodzieżowego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej