Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Jubileusz Siostry M. Eugenii

 

W niedzielę 20 sierpnia br. w Kaplicy św. Elżbiety w Zalesiu miał miejsce szczególny jubileusz. Właśnie tego dnia swoje Te deum za 65 lat życia zakonnego składała na ołtarzu nasza Siostra M. Eugenia Kowalska.

Uroczystość razem z Siostrą Jubilatką przeżywała licznie zgromadzona Rodzina, współsiostry z Siostrą Prowincjalna M. Samuelą Kamińską i Siostra Wikarią M. Benedykta Konobrodzką oraz Kapłani Ksiądz Kapelan Czesław Wójkowski i Ksiądz Janusz Jezusek. Śluby zakonne razem z Siostrą M. Eugenią odnawiała Siostra Przełożona M. Hanna Miłkowska, był to niezwykle wzruszający moment, w którym przed naszymi oczami stanęły obrazy ofiarnej posługi naszej Siostry na rzecz chorych, cierpiących, zmarginalizowanych.

Jubileusz S.Eugenii (16) (Copy).JPG

Siostra M. Eugenia przez długi czas swojego życia zakonnego mieszkała w Muszynie, gdzie dla tamtejszej społeczności Siostry były wszystkim. Siostra przemierzała dziesiątki kilometrów pieszo, potem jak zdrowie już nie pozwalało na rowerze, żeby dotrzeć do domów chorych, którym zanosiła pomoc medyczną i duchową. Siostra Eugenia przetrwała w pamięci ludzi jako kobieta wielkiej wiary i zaufania Panu Bogu, zawsze gotowa nieść pomoc, o każdej porze dnia i nocy gotowa, żeby służyć.


Odnowienie ślubów naszej Siostry M. Eugenii stało się dla nas zaproszeniem do wejścia w Jej ślady, oddania życia Jezusowi na całego, służby drugiemu człowiekowi bez wytchnienia, aby osiągnąć „wieniec doskonałości w Niebie”.