Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Kana Galilejska w Radzyminie

 

W sobotę 2 września br. w Diecezji Warszawsko – Praskiej rozpoczęła się Peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Pierwszą stacją nawiedzenia w Diecezji stał się Radzymin.

Pomimo deszczowej pogody pielgrzymi bardzo licznie przybyli na to spotkanie, aby razem przywitać Maryję w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Uroczystej liturgii sprawowanej na placu przy Kolegiacie Radzymińskiej przewodziło 40 biskupów, duża liczba kapłanów i oraz osoby życia konsekrowanego. Było to wielkie święto dla całego dekanatu. Wierni w Radzyminie trwali na modlitwie przez dwie doby. Podczas nocnej adoracji w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego nasze Siostry modliły się o nowe powołania, zawierzając Maryi naszą teraźniejszość i przyszłość.


Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”…te słowa Maryi stały się duchowym przesłaniem dla wszystkich zgromadzonych na nabożeństwie powołaniowym.


Ksiądz Biskup Marek Solarczyk Krajowy Duszpasterz Powołań podzielił się też świadectwem swojego życia i powołania, zachęcając młodych do oddania się w „niewolę miłości Maryi”, do której wzywał   ks. Prymas kard. Stefan Wyszyński. Właśnie w sercu Prymasa Tysiąclecia narodziła się idea nawiedzenia. Przekazując tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu uwięziony Prymas prosił, aby księża biskupi wynieśli Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej na szczyt podczas głównego nabo­żeństwa uroczystości Jubileuszu 300 - lecia ogłoszenia Maryi Królową Polski, w dniu 26 sierpnia 1956 roku, ukazując z bliska Matkę Jej dzieciom. Gdy ta doniosłaceremonia miała miejsce na Jasnej Górze ludzie mo­dląc się wołali: „Matko, zejdź do nas!", „Matko, bądź z nami!", Matko, kochamy Cię!". Decyzją Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego namalowano kopię Cudownego Obrazu, która rozpoczęła peregrynację, która trwa do dzisiaj. „Matko Boża Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcam ciało i dusze moją. Amen”

 

 
W KościeleKatarzyna Mróz