Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Noc uwielbienia

 

Wieczór sylwestrowy to czas zabawy, tańca, fajerwerków i szampana. Cały świat zamiera na chwilę odliczając upływające minuty kończącego się roku, aby ponownie zatopić się w hałasie upojnej zabawy.

A my jak przeżywamy ten dzień? Ostatni dzień roku kalendarzowego jest dla nas czasem dziękczynienia Panu Bogu, podsumowaniem całego roku. Dlatego we wszystkich naszych wspólnotach zakonnych stajemy przed Jezusem Eucharystycznym, aby podziękować za łaski jakimi nas obdarzył, przeprosić za czas zmarnowany i zaprosić do każdego dnia rozpoczynającego się Nowego Roku. W tym roku do naszego świętowania w naszej zalesiańskiej kaplicy zaprosiłyśmy dziewczęta i osoby zaprzyjaźnione z nami.

sylwester2017 (27) (Copy).JPG

W sylwestra odbył się wieczór uwielbienia. Wspólnie wyśpiewaliśmy wielkie dziękczynienie Panu Bogu za wszelkie dobro jakie stało się naszym udziałem w mijającym roku, za łaskę jubileuszu 175 lat istnienia naszego Zgromadzenia, za dar naszej Prowincji, rozwój duchowy, każde powołanie, za nasze doświadczenia i trudności. Za wszystko dziękowałyśmy Bogu. Był to również czas zasłuchania w Jego Słowo, które nas posyła do braci i sióstr. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli z nami to modlitewne czuwanie. Niech Chrystus będzie uwielbiony w każdym dniu rozpoczynającego się NOWEGO ROKU 2018.