Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

XVIII Dzień Papieski na Mazurach

 
news_fdnt2018.jpg

Kolejny dzień Papieski na całym świecie przeżywamy był w niedzielę 14 października 2018 r. pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Na terenie pięknych Mazurach młodzież chętnie włączyła się w obchody tego dnia, który trwał cały tydzień.


14 października młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku przygotowały montaż słowno – muzyczny przypominający życie i działalność Papieża Polaka. Montaż wystawiony został w Parafii św. Maksymiliana na Wilanowie, prowadzona była także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z kolei 16 października młodzież ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowała uroczystą akademię ku czci świętego Jana Pawła II i uczuliła wszystkich, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania naszego Rodaka. Tego dnia w szkole odbył się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Ten sam spektakl wykonany został 21 października w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kruklankach.

Współczesna młodzież i dzieci nie znają osobiście sylwetki św. Papieża Polaka – tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia Osoby i nauczania Wielkiego Polaka. O tym, że i tym razem, choć trochę się to udało, świadczą gromkie brawa uczestników spotkań i nieme wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

 
W KościeleKatarzyna Mróz