Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Relacja z Radzymina

 

31 października po wieczornej Mszy świętej brałyśmy udział w marszu wszystkich świętych zorganizowanym przez parafię św. Jana Pawła II w Radzyminie. Liczna grupa dorosłych i dzieci przebranych za swoich ulubionych „mieszkańców Nieba” przeszła ulicami Radzymina śpiewając piosenki religijne i wznosząc okrzyki na cześć świętych.

Przemarsz zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Całe to wydarzenie z jednej strony było świetną zabawą z drugiej stanowiło przeciwwagę dla świeckiego Halloween zupełnie obcego kulturowo polskiej tradycji. Po powrocie do kościoła Siostra Przełożona M. Paula przybliżyła dzieciom postać św. Elżbiety, następnie rozdano nagrody za udział w konkursie plastycznym na portret św. Jana Pawła II i za uczestnictwo w Nabożeństwie Różańcowym. Serdeczne Bóg zapłać Ks. Proboszczowi Krzysztofowi Ziółkowskiemu oraz wszystkim Księżom za zaproszenie i wspaniałą atmosferę.

1 listopada wzięłyśmy udział w centralnych obchodach uroczystości Wszystkich Świętych Diecezji Warszawsko-Praskiej na Cmentarzu Polskich Żołnierzy Poległych w 1920 r. w Radzyminie. Znajdują się tam groby poległych w Bitwie Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp Romuald Kamiński. Ks. Biskup w wygłoszonej homilii przypomniał, że wśród nas żyje wielu świętych, dlatego powinniśmy prosić o wstawiennictwo naszych bliskich, którzy są już w Niebie; mamę, babcię, sąsiadkę, tych najbliższych naszemu sercu. Po Eucharystii alejkami cmentarza przeszła procesja, podczas której wierni modlili się, za wstawiennictwem wszystkich świętych, za zmarłych.

2 listopada Dzień zaduszny odwiedziłyśmy groby naszych Sióstr na cmentarzu służewieckim. Modliłyśmy się o zbawienie ich dusz szczególnie pamiętając o naszej niedawno zmarłej Wspólsiostrze z placówki S. Janinie.

s. Paula i s. Maria