Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Noc Świętych w Zalesiu

 

Uroczystość Wszystkich Świętych jest zachętą do refleksji na temat świętości. Właśnie tego dnia udajemy się na cmentarze, aby modlić się o radość nieba dla naszych bliskich zmarłych. Jednak tego dnia przede wszystkim trzeba nam pamiętać o powszechnym powołaniu do świętości… o wyzwaniu jakie stoi przed każdym z nas jakim jest święte życie. W postępowaniu na drodze do świętości pomagają nam święci i błogosławieni, których dziś wspominamy.

W wielu parafiach w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych organizowane są korowody i bale świętych, gdzie prezentowane są ich postacie jako zachęta do chrześcijańskiego sposobu przeżywania tej uroczystości. W parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym już po raz drugi odbyła się Noc Świętych, w której brały udział nasze siostry i postulantka.

Świętowanie rozpoczął barwny korowód świętych, którzy przeszli ulicami Zalesia do kościoła. Tam wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym i Mszy świętej oraz nabożeństwie o świętych polskich, związanych z niepodległością naszej ojczyzny. Po części modlitewnej wszyscy uczestnicy korowodu wzięli udział w balu świętych w kościele dolnym.