Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Święta Barbara kobietą adwentu

 

My jako ludzie wierzący wiemy, że trzeba się dobrze przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, wiemy też, że czas jest krótki. Zadajemy sobie jednak ciągle pytanie: Jak to zrobić i co nam będzie potrzebne by dany nam czas dobrze wykorzystać?

Czym jest, a czym może być dla Ciebie Adwent? Kim jest człowiek, a zarazem kobieta Adwentu? Jaką kobietą była św. Barbara z Nikomedii? Na te i inne pytania podczas adwentowego dnia skupienia starały się znaleźć odpowiedź dziewczęta z Mazur. Podczas tego sobotniego dnia wpatrywałyśmy się w postać św. Barbary, której wspomnienie liturgiczne przypada w czasie adwentu, a o której tak mało  wiemy. Konferencję o życiu i męczeństwie tej świętej wygłosił ks. Mariusz Pawlina. Wszyscy zebrani zobaczyli także prezentację tematyczną przygotowaną przez prowadzące siost

W godzinie łaski została odprawiona Msza Święta, podczas której celebrans ukazał sylwetkę i rolę życia, wyjątkowej kobiety czyli Maryi. Jej wiara i postawa otwartego oczekiwania na Syna powinny zachęcić  nas do patrzenia głębiej na nasze życie i odkrywanie w nim Bożego planu wobec nas. Po wspólnej modlitwie zjadłyśmy smaczny obiadek, a następnie udałyśmy się na pracę w grupach, gdzie w dalszym ciągu próbowałyśmy poznać głębiej role kobiety w adwencie na przykładzie św. Barbary. Skupienie zakończyłyśmy wspólna modlitwą.

Niech ten czas oczekiwania będzie okazją nie tylko do pogłębienia wiary, ale też zmian na lepsze w codziennym życiu.

Z serdecznymi pozdrowieniami Siostry z Giżycka