Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Na KOGO czekasz?

 

To temat adwentowego skupienia wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, które odbywało się od 8 do 10 grudnia br. w naszym domu w Zalesiu Górnym. Spotkanie poprowadził ks. Maciej Guziejko CRL, s.M. Łukasza i s.M. Katarzyna a wzięło w nim udział 15 osób z Radzymina i Pruszkowa.

Pierwszy dzień poświęcony był wprowadzeniem do tematu skupienia. Zastanawialiśmy się na co szczególnie w naszym życiu codziennym czekamy, kogo wypatrujemy z wielkim podekscytowaniem i czy mamy tęsknotę za BOGIEM. Całą sobota poświęcona byłą Maryi, bo właśnie tego dnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed południem Ksiądz Maciej podzielił się z nami swoim świadectwem wiary i wprowadził nas w istotę Uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Każdy z nas napisał swoją osobistą intencję, którą przynieśliśmy na godzinę łaski. Podczas różańca każda intencja została złożona na ołtarzu. Był to ważny gest złożenia naszych spraw w ręce Jezusa poprzez wstawiennictwo Jego Matki. Czas popołudniowy upłynął nam pod hasłem – świąteczne pierniki.

Przygotowywaliśmy z siostrami pierniki na kiermasz świąteczny w Radzyminie, z którego ofiary przeznaczone będą na działalność charytatywną SKC. Ostatni dzień był podsumowaniem skupienia. Z Zalesia zawsze wyjeżdżamy inni, wyciszeni, napełnieni i umocnieni w wierze. Pragniemy dobrze wykorzystać czas adwentu, aby z całego serca i ze wszystkich sił oczekiwać nadejścia Pana. Maranatha – Przyjdź Panie Jezu.