Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Temperamenty - kim jestem?

 

To temat skupienia wielkopostnego Wolontariuszy Caritas, które odbyło się w dniach 9-11 marzec 2018r., w ośrodku Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej w Słupnie.

salezja skupienie  (46) (Copy).JPG

Skupienie rozpoczęło się w piątek nabożeństwem wielkopostnym, podczas którego każdy z nas mógł uczynić sobie rachunek sumienia, a następnie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Po nabożeństwie uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą sprawował ks. Łukasz. Kolejnym punktem naszego programu była kolacja podczas której męska część wolontariuszy zaskoczyła dziewczęta swoimi upominkami na dzień kobiet. Zwieńczeniem tego dnia była wspólna rekreacja oraz gra w spalonego ziemniaka.

W sobotę po wspólnych obowiązkach i śniadaniu ruszyliśmy do kaplicy na Eucharystię, która miała nas przygotować duchowo do wejścia w głąb siebie i poznania kim tak naprawdę jesteśmy w oczach Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Po obiedzie uczestniczyliśmy w konferencji o temperamentach wygłoszonej przez s. Dominikę. Opowiadała ona bardzo ciekawie i dynamicznie o naszych temperamentach, jak działają i jak łatwiej zrozumieć drugiego człowieka, posiadającego inny typ osobowości niż nasz. Wszyscy z ciekawością słuchali konferencji, a w sali było cicho jak nigdy. Każdy próbował dopasować swoje cechy charakteru do tych, odpowiadających danemu typowi charakteru. Cały wykład został zwieńczony testem osobowości, w który wszyscy się wczuli i bardzo zaangażowali, wszyscy chcieliśmy odkryć kim jesteśmy. Wieczorem nadszedł czas na integrację i trochę gier planszowych, dzięki którym atmosfera stała się rodzinna i przyjazna. Po grach nadszedł czas na wieczorną modlitwę i ciszę nocną.

W niedzielę wszyscy uczestnicy skupienia podsumowali wspólnie z opiekunami wyjazd i pożegnawszy się, porozjeżdżali się do domów. Dziękujemy Siostrze Salezji i Pani Dorocie Wagner, za przygotowanie kolejnego jakże upragnionego przez nas skupienia, dziękujemy Wam za to, że jesteście, za  przykład Waszej przyjaźni i wzajemnego szacunku, który niejednokrotnie podziwiamy, pomimo zestawienia choleryka z melancholikiem. Siostrze Dominice za przygotowanie konferencji i zrobienie nam testu osobowości, choć konferencja trwała  ponad 2 godziny była super. Z kolejnego skupienia wracamy ubogaceni duchowo i intelektualnie.

salezja skupienie  (48) (Copy).JPG

 

                           Dziękujemy Wolontariusze Caritas z Radzymina