Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Rekolekcje wielkopostne w Pozezdrzu

 

W dniach 12-13 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Pozezdrzu odbywały się rekolekcje wielkopostne pod hasłem św. Stanisław Kostka-patron dzieci i młodzieży.


Dominika rekolekcje (3) (Copy).JPG

Dni rekolekcji składały się z kilku części. Pierwsza z nich to lekcje, a podczas nich wspólne śpiewanie i przygotowanie liturgii Mszy św. z poszczególnymi klasami. Kolejny punkt rekolekcji to wspólna Eucharystia o godz. 11.00. Po modlitwie około godz. 12.30 rozpoczęły się warsztaty rekolekcyjne w dwóch grupach. Pierwsza z nich to grupa dzieci młodszych czyli klasy 0-IV, które wraz z siostrą Dominiką i goszczącą w szkole s. Salezją  przedstawiły prezentację i zapoznawały wszystkich z życiem św. Stanisława. Następnie dzieci rozwiązywały krzyżówkę i brały udział w konkursie z nagrodami o św. Stanisławie.  Druga grupa, czyli dzieci starsze V- III gimnazjum, pod czujnym okiem p. Ani Górskiej przygotowywała gazetkę na korytarzu szkolnym o św. Stanisławie, wykonywała jego portret oraz zamieściła na niej najważniejsze momenty jego krótkiego życia. Każdego dnia warsztaty kończyły się wspólnym śpiewem obu grup i wspólną modlitwą wraz z Dyrekcją i nauczycielami.

Czas rekolekcji upłynął nam bardzo szybko i bardzo radośnie. Wspólne śpiewy miła i serdeczna atmosfera sprawiły, że czas ten był wyjątkowo piękny.

Z całego serca dziękuję s. Salezji za jej nieocenioną pomoc. Dzięki niej te rekolekcje były bardzo piękne i przepełnione muzyką i śpiewem. Siostra Salezja zostawiła w tej szkole dobry siostrzany ślad. Jeszcze raz bardzo dziękuję.