Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Niedziela Miłosierdzia

 

Młodzież z Zalesia w niedzielę 8 kwietnia br.  zaprosiła wszystkich parafian do podjęcia konkretnej decyzji, aby świadczyć miłosierdzie.

Pierwszą częścią tego świadectwa był konkretny czyn miłosierdzia. „Bądź bohaterem, oddaj krew”  - tak brzmiały hasła zapraszające wszystkich mieszkańców Zalesia do oddania krwi w krwiobusie pod kościołem. Ta inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zalesian. Już w pierwszej godzinie od przyjazdu krwiobusa na parkingu ustawia się kolejka osób chętnych do oddania swojej krwi dla ratowania innych. Niestety nie wszyscy mogli oddać krew tego dnia. Przez 4 godziny pracy obsługi mobilnej stacji krwiodawstwa, krew  udało się oddać  35 osobom. 

Druga część świadectwa miłosierdzia miała miejsce w kościele. Młodzież przygotowała i poprowadziła nabożeństwo w godzinie miłosierdzia. O godz. 15.00 kościół parafialny wypełnił się po brzegi. Po krótkim wprowadzeniu Księdza Proboszcza młodzież ze wspólnoty „Zostaw ślad” poprowadziła koronkę do Bożego Miłosierdzia z rozważaniami z Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Na zakończenie nabożeństwa kapłani namaścili wszystkich olejem miłosierdzia.