Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

"Na szczytach wiary"

 

„Góry od zawsze fascynują ludzkiego ducha, tak dalece, że Biblia uważa je za uprzywilejowane miejsce spotkania z Bogiem.” (św. Jan Paweł II)

pieniny (1) (Copy).JPG

W dniach od 1 do 6 maja br. s.M. Vianneya i s.M. Katarzyna wraz z młodzieżą przebywały w Pieninach na rekolekcjach wędrownych.

Inspiracją do przeprowadzenia takiej formy rekolekcji było życie św. Jana Pawła II, który zabierał ludzi młodych w góry, żeby tam spotykać się z Bogiem. Trasy górskich wędrówek zawiodły nas na wszystkie najwyższe szczyty Pienińskiego Parku Narodowego, jednak dla naszych celów rekolekcyjnych nadaliśmy im nazwy biblijnych gór. I tak pierwszego dnia zdobywaliśmy Górę Synaj wchodząc na Sokolicę i Trzy Korony, drugiego dnia Górę Błogosławieństw – Wysoka i Wysoki Wierch, kolejnego dnia Góra Tabor – Palenica i Szafranówka i ostatniego dnia góra naszego zbawienia Golgota – Góra Krzyża i Bereśnik.

 
pieniny (7) (Copy).JPG

W czasie wędrowania towarzyszyło nam Słowo Boże, które medytowaliśmy na łonie natury. Każdego dnia na konferencję wybieraliśmy najpiękniejsze, najbardziej malownicze miejsce, aby łączyć nasze treści rekolekcyjne z uwielbieniem Boga w pięknie stworzenia. Opiekę duszpasterską sprawował Ksiądz Grzegorz Belczak MIC. Czas rekolekcji był dla każdego z uczestników wyjątkowym czasem spotkania z Bogiem. Udało się nam zbudować nie tylko fajną grupę rekolekcyjną, ale prawdziwą wspólnotę. Bóg zapłać.