Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

U św. Józefa w Kaliszu

 
obraz kalisz (Copy).jpg

W Sanktuarium w Kaliszu od 2 grudnia 2017 r. trwa Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Świętego Józefa Kaliskiego. Ojciec Święty Franciszek wezwał biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich wiernych do nawiedzenia tej pięknej świątyni nazywanej polskim Nazaretem, w której czczony jest cudowny obraz Rodziny Świętej. Siostra Prowincjalna M. Samuela Kamińska zaproszenie to skierowała do wszystkich wspólnot naszej prowincji z zachętą do podjęcia pielgrzymki do św. Józefa – patrona naszego Zgromadzenia w celu uproszenia dla nas obfitych łask duchowych.

Józef, wielki, „milczący” święty, był nie tylko opiekunem Jezusa i Maryi, ale także aktywnym uczestnikiem misji Jezusa. Jako małżonek Maryi był dla Jezusa rzeczywistym ojcem. Dlatego nie możemy przyjścia na świat Jezusa wiązać tylko z Maryją. Gdy Anioł zwiastował Maryi, że zostanie Matką, „była poślubiona mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida”. Dla planów Bożych Józef był niezbędny. Jezus miał przyjść na świat w rodzinie Józefa i Maryi, którzy byli dla Niego rodzicami, a dla siebie mężem i żoną. Trzeba o tym pamiętać i to powtarzać. Inaczej Święta Rodzina byłaby dla nas niezrozumiałym wzorem do naśladowania. Dlatego siostry pielgrzymujące do Kalisza wpatrywały się w obraz Świętej Rodziny jako wzór do naśladowania dla naszej rodziny zakonnej. U św. Józefa szukały mądrości w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących kształtu naszych wspólnot i formy posługiwania, u Niego orędowały za słabymi wypraszając łaskę umocnienia wiary i prosiły o nowe powołania. Dziękując za łaskę pielgrzymowania do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu modlimy się słowami św. Jana XXIII :

 

„Niech duch Twego pokoju, milczenia, sumiennej pracy i modlitwy w służbie świętego Kościoła zawsze nas ożywia i napełnia radością w zjednoczeniu z Twoją błogosławioną Oblubienicą, najsłodszą i Niepokalaną Matką naszą, w najmocniejszej i słodkiej miłości Jezusa, Króla chwalebnego i nieśmiertelnego wieków i ludów. Amen”.